CSEPELIEK ÚJSÁGA

Hírek, tudósítások, tények, vélemények

Egyéniben is olimpiai bajnok lett Kozák Danuta

2016. augusztus 18. 18:18 - csú

kozak_danuta_olimpiai_bajnok.jpgKozák Danuta esélyeshez méltóan szerepelt a riói olimpia kajak 1-es 500 méteres döntőjében, hatalmas fölénnyel nyerte meg a futamot és lett olimpiai bajnok, megvédve a Londonban megszerzett címét. Kozák Danuta ezzel minden idők legeredményesebb magyar kajakosa az olimpiákat tekintve, hiszen négyszeres bajnok, Rióban párosban is nyert Szabó Gabriellával, és most egyéniben is nyert. Kozák Magyarország történetének 500. olimpiai érmét szerezte meg, egyúttal övé a 175. arany.