CSEPELIEK ÚJSÁGA

Hírek, tudósítások, tények, vélemények

Meddig tűrnek, mit rejt a csepeli köztisztviselők hallgatása?

2016. szeptember 20. 05:59 - csú

kerdojel-mas-255_8.pngNem tudom sok vagy kevés 5.900 ember. Mármint 5.900 sztrájkoló, aki ebben a becsapott, megfélemlített, jogosítványai többségétől, létszáma közel 40 százalékától megfosztott, átalakítások sorát megszenvedett önkormányzati rendszerben, a kormány által irányított uszítás, félelemkeltés körülményei közepette vállalta, hogy nem veszi fel a munkát szeptember 14-én.

Tiszteletreméltónak tartom bátorságukat, hogy a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozó Szakszervezete által szervezett egész napos munkabeszüntetésen fel merték vállalni véleményüket, csatlakoztak a szakszervezet követeléséhez, a 30 százalékos bérköveteléshez, és sztrájkoltak. Nagyra tartom tettüket. Tudom, akciójuk miatt

nem rendültek meg a központi és a helyi hatalmasságok, hiszen az önkormányzatok mindössze 5,3 %-ában volt csak sztrájk, és a 37.000 önkormányzati köztisztviselő 16 %-a szánta el magát a megmozdulásban való részvételre, annak ellenére, hogy a köztisztviselők közel 65 %-a 8 éve nem kapott egy fillér béremelést sem. http://gepnarancs.hu/2016/09/szakszervezet-csaknem-hatezren-vesznek-reszt-az-egesz-napos-sztrajkban/

Nincs információm arról, hogy Csepelen a Fidesz vezette önkormányzat és polgármesteri hivatal köztisztviselői közül sztrájkolt-e valaki. Arról viszont van, hogy a kerületben sem jobb a helyzet az országosnál. Csepelen a létszám öt év alatt 40 %-kal, míg a részükre kifizetett, egy főre jutó személyi bér 5,7 %-kal csökkent. (Lásd a csepel.hu-n fellelhető, éves költségvetési beszámolókat.) Ami az infláció miatt, a Németh Szilárd vezette rezsiháború ellenére is, jelentős visszaesés. Gondolom, a köztisztviselők nagy része meg is érezte.

Arról is hallottam, hogy a 2014 őszén az új polgármester állítólag indoklás nélkül kirúgta az aljegyzőt és több munkatársát, folytatva ezzel elődje, a nagyhatalmú rezsiharcos Németh Szilárd munkáját és munkamódszerét. Az elmúlt évek helyi eseményei: a leépítések, a már rendszerré váló átszervezések, az indoklás nélküli vezetőcserék, a felduzzasztott polgármesteri kabinet működése körüli visszásságok; a köztisztviselők rendszeres kivezénylése egy-egy fontosabb rendezvényre; a vezetők és a beosztottak közötti viszony, távolság érezhető változásai; a polgármester 2015-ös ittas vezetésének dolgozókra gyakorolt hatásai rontottak a csepeli köztisztviselők helyzetén és morális állapotán. Helytállásuk éppen ezért elismerésre méltó. Azonban egyre többször hallani közöttük: a nyugdíjig már guggolva is kibírom.

A kérdés az, hogy a lefojtott, kazánt mikor feszíti szét az évek óta felgyülemlett gőz? Mikor jutnak el Csepelen is a polgármesteri hivatal köztisztviselői a kérdésfeltevésig: ha a járási hivatalban dolgozók 30 %-os béremelést kaphattak, mi miért nem kaphatunk? Mikor mondják ki, hogy elég volt?! S mikor ismerik fel: kimondani már kevés…

vox

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://csepeliek.blog.hu/api/trackback/id/tr3811717815

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása