CSEPELIEK ÚJSÁGA

Hírek, tudósítások, tények, vélemények

Borbély üzlete és kampánykifőzdéje lett a Csepeli Hírmondó. Az ellenzék a lábát sem teheti be oda

2024. május 17. 00:05 - csú

szemetbe_dob_szemetes_kosar_kukazas_kukazik_2.pngEszi, nem eszi, nem kap mást. Kérdés: meddig fogyasztható, mikor jár le a szócső szavatossági ideje? Ha pénzért árulnák, megvenné valaki? 

Ami a Csepeli Hírmondó (CSH) május 15-én megjelent idei 13. számából kimaradt, azt mi közzétesszük, ami megjelent, arról elmondjuk véleményünket.

    A polgármester képviselő-testületi támogatás nélküli, április 18-i döntése, hogy a politikai propagandakiadvánnyá silányodott Csepeli Hírmondó az önkormányzati választások előtti kampányidőszakban hetente jelenik meg. Azóta ez a negyedik szám és a szerkesztőség április 24-én indította el az európai parlamenti és helyi önkormányzati választás 2024 című sorozatot. Az Aktuális rovatban, amely most a lap felét kapta meg, a választások témakörével hat oldalt töltött meg.

A lap egészének általánosítható receptje a következő: végy néhány fejlesztést, spékeld meg ingyenes akciókkal, rendezvényekkel, majd az egészet főzd össze Borbély előírásai alapján, ügyelve, hogy a polgármester nevével, képével, mondanivalójával ne sózd el az egészet. A második fogásba, Választások címszó alatt, aztán beletehetsz mindent: Borbély legutóbbi üzeneteit, majd az ellenzéki polgármesterjelöltek borbélyi cenzorok által tálalt ételkínálatát, figyelve arra, hogy

a cenzorok magyarázzák meg az ellenzékiek mondani valóját az olvasóknak, nehogy véletlenül kiderüljön, mit is akarnak a Borbélyon kívüli polgármesterjelöltek. E közben úgy keverheted össze, fűszerezheted az egész ellenzéki, baloldali csapatot, ahogy akarod, Németh Szilárd kimaradhatatlan hozzáadásával együtt. Desszertként pedig a civil életből jöjjön kínálat. Legyen benne egy kis egyház, kultúra, szabadidő, sport. Egy a lényeg: elfogyasztva mindenki lássa, Csepelen mindenki boldog, mindig tisztességgel emlékezünk mindenkire és beszámolunk mindenről, ami belefér a Nemzeti Együttműködés Rendszerébe, és erősíti a Fideszből kizárt, párton kívüli pártkatona, polgármester/polgármesterjelölt imázsát. 

    Ezt a receptet főzi, immár hosszabb ideje, s főzte meg ismét a CSH: eszed, nem eszed, nem kapsz mást. Kérdés: meddig fogyasztható, mikor jár le a lap szavatossági ideje? Újság, hiteles újság még egyáltalán a Csepeli Hírmondó? Ha pénzért árulnák, megvenné valaki? 

Véleményünk a lap néhány írásáról:

1) Borbély Lénárd: a fejlesztésekhez két szavazatot kérünk

Néhány megjegyzés Borbély „terveihez”:

> Az írás első felében a polgármester saját terveiből emel ki néhány gondolatot. A jó gazdálkodás és a múlt eredményeinek hatása, hogy nőtt az önkormányzati vagyon. Nem derült ki viszont, hogy eközben gazdagodtak-e a csepeliek is, de az sem, hogy a következő években mennyibe kerül majd az új vagyonelemek fenntartása, megtérülnek-e valamikor a „Csepel minden szegletében épült…parkok”, a Kis-Duna parton megvalósult beruházások. 

> „Komoly támogatást kaptunk a kormánytól”, a még Fidesz vezette fővárostól is. Az elismerés sokadszor hangzik el a civil egyesület jelölte polgármesterjelölttől – ami bizonyítja: még mindig számít Orbánra, és korábbi pártjában lévő elvbarátaira, miközben ahol tudja, szidja a jelenlegi főpolgármestert.  

> „Szívesen olvastam volna más pártok elképzeléseit, a Kis-Duna –partra vonatkozóan…” Mi meg szívesen olvastunk volna, immár hosszabb ideje, válaszokat a fentiekben megfogalmazott véleményünkre, kérdéseinkre. Azt viszont most is kiemeljük, hogy nem értünk mindenbe egyet az olyan fejlesztésekkel, amelyek egyrészt elvonták a milliárdokat a kerület fontosabb fejlesztéseitől másrészt tovább szennyezték/szennyezik a Kis-Duna ágat, rombolják a part növény-és állatvilágának életfeltételeit. Ebben a helyzetben nem lehet érteles cél a zöld terület bármilyen csökkentése. Ugyanakkor foglalkozni kellene már szigetszentmiklósi üdülősorból a Hollandi útra beáramló autóforgalom valamilyen színtű megállításával, az ottani lakossággal szorosan együttműködve.

2) Dr. Dukán András Ferenc: visszaadnák a strand üzemeltetését a fővárosnak

    Bárhogy is akarja, nem hiszünk Borbélynak és csapatának: nem csak „az önkormányzati vagyon átadása és a Kis-Duna-part megvédése miatt” zárták ki a Fideszből…” Hiszen Borbély Lénárd is támogatta Németh Szilárd KIMBA csarnokának megépítését, és még mindig nem mutatott fel Németh vagyonátvételi terveit alátámasztó konkrét tényeken alapuló dokumentumokat. Egyébként meg éveken keresztül együttműködött a képviselővel a Csepel SC Alapítvány tönkretételében, a Csepeli Munkásotthon teljes ellehetetlenítésében, így összeveszésük igazi okaira vonatkozó vádjai nem hitelesítik és fogadtatják el személyét.

    A Csepeli Strandfürdő működtetésére és kezelésére vonatkozó szerződés 2025 végén lejár. Szakmailag és anyagilag is átgondolatlan 2013-as átvétele sok százmilliójába került a csepeli önkormányzatnak. Nem véletlenül egyezett bele (miután 2011-ben visszavette a kiszervezett Csepeli Strandot fővárosi kezelésbe), Tarlós István főpolgármester, Csepel későbbi díszpolgára, a veszteséges strand bérlésébe, miközben a tulajdonosi jogokat változatlanul a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. gyakorolja. Csak a főváros nyert az üzleten. Azóta a strand összesen majdnem milliárdos veszteséget termelt, bár a fejlesztéseket is Csepel végezte..

 Nem az a kérdés, hogy továbbra is ingyenes lesz-e a nyugdíjasoknak a strand, hanem a határidő lejárta után milyen feltételekkel, kinek a kezelésében működjön tovább, illetve, hogy ne csak a kerületnek kelljen elviselnie a százmilliós veszteséget, amely miatt saját gazdasági társaságai is veszteségesek. Az pedig, hogy a főváros azonnal bezárná a létesítményt, szakmai, pénzügyi nonszensz, hiszen saját, általunk felújított vagyonelemének bezárása, kihasználatlan fenntartása is anyagi, sőt politikai veszteséget okozna a fővárosnak. Egyébként már csak hab a tortán, hogy 2010-ben a helyi fideszes vezetők a választások előtt fedett uszodát ígértek a csepelieknek, most meg illene már az új tanuszoda megvalósításával foglalkozniuk. Hely van, fejlesztési pénz meg pláne, normális együttműködéssel már megoldható lett volna, például a Csepel SC Béke téri ingatlanán.

    A „felújított szuper játszóterek”-hez: még választ sem kaptunk korábban megfogalmazott kérdéseinkre, miszerint ebben a gazdasági helyzetben, amikor a kerület fejlettsége elmaradt a főváros más kerületeitől, mi indokolta ezeket a fejlesztéseket? Az itt lakók szociális, egészségügyi, közlekedési helyzetének gyorsabb és hatékonyabb kezelése, csökkentése helyett, miért költött milliárdokat a vezetés a kerületi parkok és játszóterek fejlesztésére? Ráadásul ezek amortizációja, karbantartása a következő években csak jelentős kiadásokat fog jelenteni.

3) Mi lesz veled, Csepel?

    Négy éve került alapítványi tulajdonba a Csepel SC

    Németh Szilárd bejelentette az új tankerületi vezetőt, saját bizalmasát. 

    Elképesztő képmutatás jellemzi a három, ellenzéket lejárató szándékkal megfogalmazott írást, amelyek szerzői a polgármester/polgármesterjelölt jól megfizetett munkatársai, kampánycsapatának meghatározó tagjai. Képmutatás, hiszen a szerző tudatosan kampányol, akkor, amikor Borbély 10 éve van hatalmon, pénz paripa, fegyver a kezében, az ellenfeleknek meg nem adja meg a lehetőséget a lapban válaszaik megjelentetésére. Ha csak az idei esztendő hivatalos kampányidőszakával számolunk, akkor a CSH négy plusz száma 10 millióért dicsőítette/dicsőíti Borbélyt és járatta/járatja le az ellenzéket. A Borbély és csapatát népszerűsítő utcai plakátok, kb ugyanannyi számban, összesen kb. 5 milliós áron vannak kihelyezve a kerület utcáiban, ami több, mint az egész ellenzéké. Ebben nincsenek benne a Kossuth Lajos u. két tízemeletes épületének falára kifeszített ~ 100 négyzetméteres molinók, a buszmegállók reklámfelületeire elhelyezett hirdetések, illetve a közösségi médiában levetített kisfilm sorozatok, illetve az egyéb médiafeleületeken közölt hirdetések. Itt kell figyelembe vennünk azokat a programokat, rendezvényeket, ahol Borbély az őt jelölő civil szervezetét segítette, támogatta például részvételi lehetőségek, dologi kiadásokat igénylő, önkormányzati eszközök biztosításával. Meg kell említenünk a polgármester ingyenes osztogatásit, ahol például a virágosztogatáskor az önkormányzati dolgozó azzal a szöveggel kampányol, hogy „ez az utolsó, ha győz az ellenzék, ezt is megszünteti.” Jelenleg ismeretlen az az összeg is, amivel a Városkép Kft. a Közösen Csepelért Polgári Egyesülettel kötött együttműködési megállapodás keretében, tulajdonképpen Borbély kampányát segíti

    Hiteltelen a baloldal? kérdezi a szerző a Mi ész veled Csepel? cikkben. Visszakérdezünk. Mitől hiteles az a Borbély csapat, amelynek polgármesterjelöltje több mint 15 éven át aktív fideszesként végig támogatta Németh Szilárd ámokfutását, kommunistázását. Aki pártból való kirúgását követően elfoglalt egy civil szervezetet, elnökké választtatta magát, és civilként is maradt Orbán és Fidesz hívő? Aki úgy tudott a 2019-es választások után a képviselő-testületben többséget teremteni, hogy lényegében megvett három, ellenzéki színekben bejutott képviselőt, s most is csapatának aktív tagjaivá választotta őket. Aki csapata összeállításánál vállalkozói kapcsolatait felhasználva, olyan képviselőjelölteket vett be csapatába, akiknek civil szervezeteit előtte az önkormányzat már anyagilag támogatta? Lehet, hogy Borbély már csak önmagától független és ettől érzi magát hitelesnek? 

V.-a.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://csepeliek.blog.hu/api/trackback/id/tr2918406247

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása