"...hála az előkészítésben részt vevő számos hazai és nemzetközi szakértőnek, önkormányzati- és vagyonkezelői- vagy éppen pénzintézeti munkatársaknak, a társasházak vezetőinek és tulajdonosainak és nem utolsó sorban a 2004-2010 közötti szocialista kerületvezetésnek Ön ma ott állhat minden egyes projektelem megnyitóján, vagy átadási ünnepségén. Ezért is tartom nagyon visszataszítónak a burkolatlanul unió-ellenes kormányhirdetést például a Templom utca sarkán, közel ahhoz a területhez, ahol jelenleg egy uniós projekt, a Csepel Kapuja beruházásai zajlanak." Ezeket a sorokat olvashatjuk Szenteczky János legújabb blogbejegyzésében, miután részt vett egy Szent Imre téri fórumon, amelyen a társasházi közös képviselőket győzködte Németh Szilárd fideszes polgármester. Az MSZP csepeli szervezete elnökének írását az alábbiakban közöljük:
A www.hirkomp.hu hírportál beszámolót tett közzé a múlt héten a polgármesteri hivatalban tartott közös képviselői rendezvényről (http://www.hirkomp.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=294:kozos-kepviselok-napja-csepelen&catid=19:vezercikk&Itemid=503)
A programon én is részt vettem és úgy érzem, valakinek el kellene már magyaráznia Németh Szilárdnak (is), hogy nem lesz ennek jó vége! A történelem-tudást nem elég csak a Horty-korszakra fókuszálni.
Miközben Németh folyamatosan a fejlesztő városvezető képében tetszeleg a különböző, nagyrészt európai uniós forrásokból finanszírozott beruházások kapcsán (más nincs is folyamatban Csepelen – ennyit a helyi Fidesz városfejlesztési elképzeléseiről…), most azt kérte számon (nem tudom kitől?), hogy miért nem indultak már meg a 90-es években ezek a panelfelújítási programok, mint például Berlinben, vagy Koppenhágában?! Majd egy sunyi utalással azt találta mondani: hogy ezek „valamilyen lobby érdekei szerint” csak az elmúlt években kezdődtek el.
Nos, polgármester úr, ha a történelemkönyvet a XXI. század legelejének eseményeinél is fellapozná, tudhatná, hogy Magyarország mióta tagja az Európai Uniónak és talán azt is tudhatná, hogy a tagságunk egyik igencsak kedvező következménye az a több ezer milliárd forint, amit uniós támogatással már eddig is Magyarország, Budapest, vagy éppen Csepel fejlesztésére költhettünk. Vagyis a válasz arra, hogy miért nem indultak be korábban ezek a több száz milliós beruházások Csepelen, nagyon egyszerű: mert nem volt rá elég saját pénze az országnak, a fővárosnak, illetve Csepelnek. Sőt, továbbmegyek: a programban részt vevő társasházaknak és háztartásoknak sem volt még annyi megtakarításuk sem, hogy a rájuk eső önrészt kifizessék. De hála az előkészítésben részt vevő számos hazai és nemzetközi szakértőnek, önkormányzati- és vagyonkezelői- vagy éppen pénzintézeti munkatársaknak, a társasházak vezetőinek és tulajdonosainak és nem utolsó sorban a 2004-2010 közötti kerületvezetésnek Ön ma ott állhat minden egyes projektelem megnyitóján, vagy átadási ünnepségén.
Ezért is tartom nagyon visszataszítónak a burkolatlanul unió-ellenes kormányhirdetést például a Templom u. sarkán, közel ahhoz a területhez, ahol jelenleg egy uniós projekt, a Csepel Kapuja beruházásai zajlanak.
Eredetiben: szenteczky.hu