Jó fogás! Nem neki kellett fizetni érte...
Szerkesztőségünk információi szerint Borbély Lénárd, Csepel polgármestere 2017. novemberében 57 programon vett részt. Ezek között 23 vezetői megbeszélés (40,3 %), 4 sajtótájékoztató, 27 (47,3 %) különböző rendezvény: például avató ünnepség, megemlékezés, koszorúzás, sportesemény, faültetés, burgonyaosztás, operett, bál stb) szerepelt. Fogadónapot egyszer, november 29-én tartott, ez azonban előzetesen meg sem jelent a hivatalos honlapon, sőt a csepel.hu-n fellelhető bemutatkozó anyagában is csak annyi szerepel, hogy „Fogadónap: változó”. (https://www.csepel.hu/onkormanyzat/polgarmester) Talán ez is magyarázza, hogy hónapokig tart, amíg bejelentkezés után fogad valakit, amit ismerőseim gyakran fel is emlegetnek, nyomdafestéket nem tűrő megjegyzések kíséretében.
Az információkból világossá vált: Csepel polgármestere novemberben, az előző hónapokhoz hasonlóan, reprezentálással töltötte munkaideje nagy részét. Az esetek többségében még
beszédet sem kellett mondania, csak megjelenni, mosolyogni, szót váltani a rendezvényeken megjelent, nem egyszer saját beosztott vezetőivel, majd csendben magukra hagyni a résztvevőket. Ráadásul ezekre a programokra még az ellenzéki képviselők sem kerülnek mindig meghívásra, csak utólag értesülnek a programok nagy részéről, de előfordult, hogy még szót sem kaptak.
A csepeli emberekkel lényegében ünnepi vagy politikai rendezvényeken (burgonya- és almaosztáskor) találkozott. Szinte hermetikusan elzárták és elzárta magát a konfliktusoktól, a csepelieket feszítő gondoktól, ügyektől, amelyeket még testületi üléseken sem mert és mer mindig felvállalni. Előfordult, hogy Németh Szilárd országgyűlési képviselőt hívta segítségül, testületi ülésen, vagy a közmeghallgatásokon.
Úgy tudjuk, kerületünk polgármestere, novemberben, de az előző két hónapban sem találkozott a kerület fejlődését meghatározó gazdasági szereplőkkel (vállalkozókkal, a gazdasági cégek vezetőivel), az érdekvédelmi szervezetek képviselőivel, pedig az ilyen megbeszéléseket, érdekegyeztetéseket egy-egy súlyos feladat, például a helyi adórendelet módosítása vagy a 2018-i önkormányzati költségvetés előkészítése erőteljesen indokolta volna.
Borbély úr novemberi tevékenységét nézve a jelek azt mutatják, hogy ő csak a polgármesteri hivatalban érzi jól magát. Házon belül, tisztségviselő társai, a 12 fős tanácsadói kabinet, az általa kiválasztott hivatali vezetői, jól megfizetett hívei, pártbarátai körében mozog otthonosan. A hivatalon kívüli világ számára harctér, küzdelem, amire nem tud felkészülni. Hivatalosan ő a polgármester, de helyi pártszervezetét, a párt frakcióját, az önkormányzat egészét igazából nem ő vezeti. S ha jövőre bukik az őt kinevező elődje, a hírhedt rezsirikkancs, akkor meginog polgármesteri széke, bármilyen vazallusokkal, közterület-felügyelőkkel és csingilingi védelmi rendszerekkel is zárja körül magát.
vox