Miért kellett egy nagy hullámokat kavart polgármesteri előterjesztést elutasítani?-Erre a kérdésre ad választ publicisztikájában a csepeli önkormányzat egyik ellenzéki képviselője. Ezt írja:
„Mit, hogyan? Amióta a fideszesek uralják a csepeli önkormányzati vezetést a mit és hogyan kérdése a kommunikációjukban teljességgel összekeveredett. Pedig fontos lenne a megkülönböztetés,
Itt van például a testületi tagok és a polgármester és helyetteseinek a tiszteletdíja. A legutóbbi képviselő-testületi ülésen az ellenzék kénytelen volt az előterjesztést elutasítani. Ábel Attila ezt a fenti kérdések tudatos összekeverésével úgy értékelheti, hogy az ellenzék nem szavazta meg a tiszteletdíjakat, mert nem hajlandók elismerni a munkát. Ami nem igaz!
Azt pontosan nem tudom, hogy az ellenzékiek mindegyike ezzel a kérdéssel hogyan áll, de azt tudom, hogy a magam részéről elfogadom - sőt támogatom – a közösségért dolgozók tisztességes javadalmazását. A demokratikus elvek alapján pedig a közösség számára végzett munka tisztességes jövedelmi kiegyenlítésének alapelvét a magam részéről elismerem.
Most sem az emeléssel, hanem annak módszerével, differenciálásával és elvek és teljesítmények figyelmen kívül hagyásával nem érthettem egyet. Azzal, hogy a polgármester úgy tesz mintha főnöke lenne a képviselőknek! Mintha az
ő úri jókedvétől függene a képviselő javadalmazása, vagy büntetése! Ezzel a témával úgy játszik, ahogy kedve (inkább érdeke) tartja! Ha akarja jó magasra felemeli, ha akarja, felére csökkenti, majd visszaemeli! Ez a csepeli gyakorlat!
A tiszteletdíj azért van, hogy biztosítsa a képviselők függetlenségét! A Fidesz érában pedig ezt az alapelvet már régen felrúgták. (Természetesen egy nem demokratikus működésben a demokratikus elvek sem működnek) A tiszteletdíjat politikájuk és érdekeik támogatásának jutalmazására és az ellenvélemények büntetésére használják. E sorok írója volt a legnagyobb (azóta már az EU Bírósága által is kimondott) jogtalan tiszteletdíj-elvonás egyik elszenvedője. És a Németh és Borbély által uralt helyi viszonyok között (2010-óta) ezek kifejtésére, nyilvánosságra hozására más lehetőség - mint az ellene szavazás - nincs! Ezeknél a fideszes polgármestereknél minden, az ellenzéki képviselők morális megsemmisítésről, ellehetetlenítéséről, börtönbe kényszerítésének vágyáról szól. És elvárnák, hogy mindehhez még a szavazatainkat is megszerezzék!
Hát ezért kellett elutasítani ezt az előterjesztést.
Forrás: Horváth Gyula közösségi oldala