Csalók vagy cselesek? Több csepeli lakos jelezte: kérdezőbiztosok keresték fel lakásukon, családi házuk kapujánál, azzal, hogy Borbély Lénárd munkatársai, s csak arra kíváncsiak, támogatják-e a polgármestert. Ha a kopogtatók többsége valóban a polgármester munkatársa, akkor miért munkaidőben folytatják a felmérést? Kaptak-e erre engedélyt a hivatal vezetőjétől, a jegyzőtől vagy szabadságot vettek ki a kampányolás időszakára? Ha csalók, akkor a hivatal már intézkedett?
Még hivatalos polgármester- és önkormányzati képviselőjelöltek sincsenek, a valódi kampány sem kezdődött el, de a Fideszből kirúgott, mégis kormányhívő, lassan egy éve kampányoló Borbély Lénárd polgármester kiadta munkatársainak, mérjék meg Csepelen a népszerűségét.
A fenti állítás időszerűségét az adja, hogy
szerda délelőtt, illetve kora délután, több csepeli lakos jelezte felénk, kérdezőbiztosok keresték fel lakásukon, családi házuk kapujánál, azzal, hogy Borbély Lénárd munkatársai, s csak arra kíváncsiak, támogatják-e a polgármestert.
A munkaidőben kopogtatók közül voltak, akik igazoló kártyát is felmutattak, volt, akinek a szatyrán ott virított a polgármestert jelölő civil szervezet emblémája.
Ha többségük valóban a polgármester munkatársa volt, akkor miért munkaidőben folytatták a felmérést? Kaptak-e erre engedélyt a hivatal vezetőjétől, a jegyzőtől vagy szabadságot vettek ki a kampányolás időszakára? Ha a hivatalban dolgozó kampánycsapatok tagjainak nem volt jegyzői engedélyük, szabadságot sem vettek ki, akkor miből derül ki, hogy nekik és Borbély polgármesternek/polgármesterjelöltnek valóban Csepel az első, s nem önkormányzati pénzből, önkormányzati segítséggel kampányolnak Borbély Lénárd polgármester mellett?
Vagy csak arról van szó, hogy a hatalom megszerzéséért semmi sem drága?
V.-a.