Az utca felújításának kezdeményezőjét szándékosán nem hívták meg a lakossági fórumra csak azért, hogy a polgármester a nagy nyilvánosság előtt nehogy már egy asztalhoz üljön egy ellenzéki képviselővel, akinek esetleg még köszönetet is mondhatott volna.
Ami a Csepeli Hírmondó (CSH) május 22-én megjelent idei 14. számából kimaradt, azt mi közzétesszük, ami megjelent, arról elmondjuk véleményünket.
A Csepeli Hírmondó című, közpénzen kiadott propagandakiadvány ott folytatta, ahol egy hete abba hagyta. Felhívjuk a szerkesztőség figyelmét, hogy időközben, május 21-én a Fővárosi Választási Bizottság a 164/2024. sz. egyhangú határozatával kimondta, hogy a közpénzből működő lap több, elmúlt hetekben megjelent számának néhány cikkével törvényt sértett, eltiltotta a további jogsértéstől és kötelezte a határozat rendelkező részének következő számban való közlésére. A határozat végrehajtása a következő lapszámra vár.
Mint ahogy az a hír is, amely szerint Borbély Lénárd csapata, valószínűleg Borbély egyesületi elnök, polgármesterjelölt kezdeményezésére, a május 17-i bejegyzés szerint, a Közösen Csepelért Polgári Egyesület nevét Közösen Csepelért Polgári Pártra változtatta. Ezért javasoljuk a szerkesztőségnek, hogy a következő lapszámban jelenjen meg egy interjú Borbély úrral arról, hogy miért lett az egyesületből párt. Kíváncsian várjuk mi is az interjút.
Véleményünk a lap néhány írásáról:
1) Kezdődik a Maros utca felújítása
Rögtön a cikk elején kiderült, pontosabban nem derült ki, mikor, hol tartották a fórumot, miért nem hívták meg rá a körzet képviselőjét, képviselőjelöltjét, Takács Krisztiánt. A csepel.hu sem írt az eseményről egy sort sem. Miért nem? Megszoktuk már a polgármester titkolódzását, csak ez, most, éppen a számára fontos kampányban, egy kicsit furcsa. Ahogy az is, hogy miért emelték ki a sorból épp a Maros utcát, hiszen több utca felújítása is elindult, vagy befejeződött idén, de nem volt jellemző, hogy a beruházás megkezdése előtt tartott lakossági fórumról ilyen titokzatos körülmények között tájékoztatják a nagyérdeműt. Miért?
Megpróbálunk válaszolni a miértekre. A fórumra, Borbély fb oldalára feltett képek szerint, május 14-én került sor, a Rákóczi kertben. A szerzőnek valószínűleg nem volt ideje beírni a cikkbe a dátumot és a helyszínt – a szöveg gondos megfogalmazása és Maros utcáról készült képek keresése és beszerkesztése lekötötte figyelmét. Az viszont már biztos nem az ő hibája, hogy Takács Krisztián meghívása azért maradhatott el, mert baloldali képviselő/képviselőjelölt, s Borbély csak nem ül le egy terembe, egy kampányrendezvényen, egy baloldali ellenféllel együtt. Olyannal meg pláne nem, aki eredetileg már hosszú ideje kezdeményezte az utca felújítását. Amit ráadásul az ellenzék közös polgármesterjelöltje javasolt március 14-én beépíteni a költségvetésbe, s így kezdődhet el valamikor a felújítás. Mert a kezdési időpont is kimaradt az írásból. Nehogy már érdekelje minden az ott lakókat, a lap olvasóit.
2) Tarlós István: Budapest Szentkirályi Alexandra győzelmével jár a legjobban
Szerintünk nem véletlen, hogy Borbély Lénárd felkérésére Tarlós vállalta az interjút a Csepeli Hírmondóban. Borbély javasolta őt Csepel Díszpolgárának, másrészt Borbélyról alkotott korábbi véleménye közismert volt, így a polgármester három dologban biztosan számíthatott kampánycéljai támogatására: saját maga támogatásában, Karácsony Gergely főpolgármester lejáratásában és Orbán Viktor és a Fidesz főpolgármesterjelöltje Szentkirályi Alexandra támogatásában. Nyert. Tarlós hozta a formáját, teljesítette Borbély valószínűleg ki sem mondott elvárásait. Ez a kampánypont is kipipálva. Ki ellene, ha Tarlós mellette?
3) Ki lesz a főpolgármester?
Borbély belső titkos tanácsadója és legfőbb újságírója, ebben a cikkben is vállalta feladatát: pozitív vélemény Szentkirályiról, és Karácsony másik két ellenfeléről, még a Mi Hazánk jelöltjéről is, de, amit lehet, minden rosszat megírni Karácsonyról. A főpolgármesterről, aki Borbély legnagyobb sajnálatára, minden támadás ellenére, a közvéleménykutatók szerint most is a legesélyesebb jelölt a főpolgármesteri pozícióra.
4) Európai parlamenti és helyi önkormányzati választás 2024
Most is három oldal a polgármesterjelöltekről, de már csak hatról, a hetedik nem szerezte meg a szükséges támogatást. A jelöltek programját minősítő személy most sem merte aláírni véleményét, amely tulajdonképpen az eddigi írások folytatása, a jelöltek egy-egy programpontja kiragadása és átértelmezése, a megrendelői szándék figyelembe vételével.
Borbély összefogásról szónokol, hangsúlyozva, hogy ő mindenkivel együtt tud dolgozni. Eddig ez, finoman fogalmazva sem volt rá jellemző. Lehet, hogy ez újabb ígéret, amiből öt éve éppen 26-t fogalmazott meg, amelyek többségét nem valósította meg. Igaz, szállodákat senki nem épített az előző öt évbe a kerületben, bár a turizmus fellendülése esetleg megkívánta volna… Helyettük parkokat, sporttáborokat épített, több utcát, két iskolát, óvodaudvarokat újított fel. Ezt szeretné folytatni a közösségépítéssel együtt.
Mindez azonban ismétlés: Borbély lényegében ezekben a cikkekben ismétli korábban megfogalmazott gondolatait, terveit. Ami hiányzik: egyetlen önkritikus mondat, konkrét helyzetértékelés, pár szó választási programjáról. Szerinte ennyi elég is, a többit a rendelkezésére álló anyagi, technikai szellemi eszközökkel, feltételekkel már elrendezte, illetve elrendezi.
Dudás Zoltán, a szerző szerint a csepeli sportra, kultúrára költött közpénzeket Németh Szilád alapítványához akarja becsatornázni, egyébként meg Németh Szilárd polgármesterjelöltje, ami viszont jogilag nem felel meg a valóságnak. Dr. Dukán András Ferenctől már több idézetet vesz át, bár negatívumként két jelöltjének – évek óta ismert –, múltjával foglalkozik. Győrfi Krisztina szerinte csak másra helyezné a hangsúlyokat. Kál Károlytól a szemétügyet, Kerékgyártó Nóra polgármesterjelölttől pedig a költségcsökkentő javaslatokat emeli ki.
A három oldalas szerzői értékelés teljesen önkényesen kiválasztott részletekkel foglalkozik, nem egyszer még azok értékelése sem korrekt. Helyette, egy tisztességes kampányban maguk a jelöltek mondhatták volna el programjuk lényegét. Ez azonban nem tisztességes kampány. A lap ezen száma, csakúgy mint az előzőek, messze van a választások tisztaságát szabályzó választási törvénytől. Az ok Borbély Lénárdban keresendő.
5) Mi lesz veled, Csepel? 2. rész
TK az előző rész folytatásaként most a Csillagtelepen, Hároson és a Sétányokon induló képviselő-jelölteket értékeli, közvetlen főnöke, Borbély Lénárd szemüvegén keresztül. Mindenekelőtt olvasóik figyelmébe ajánljuk az első résszel kapcsolatban megfogalmazott, csepeliek.blog.hu-n olvashatómegjegyzéseinket:
Mivel a két részben, sőt az ebben a számban megírt cikkekben és a 2. részben is sok ismétlés található, csak néhány mondatot ragadunk ki az írásból. Az önkormányzat panelprogramjának nyertese Csillagtelep – állítja a szerző. Az önkormányzat panelprogramja 2023-ban kezdődött, a csillagtelepi szociális városrehabilitációs program még 2017-ben indult, Németh Szilárd és Borbély Lénárd együtt jelentették be, s 1,3 milliárdot kapott a VEKOP programból. Befejezése hosszú csúszások, programcsökkentés után 2023-ban fejeződött be. Megvalósítása több kritikát, mint elismerést érdemel. A három városrészben induló Borbély-jelöltek és ellenzéki jelöltek egyenkénti értékelésébe, kölcsönös lejáratásába azonban nem megyünk bele, Borbély és csapata tisztességtelen módszerei a polgármester polgármesterjelöltet minősítik. Szerintünk ettől nem lesz hitelesebb polgármesterjelölt Borbély Lénárd.
V.-a.