A volt Kék Iskola, a mai Arany János iskola színváltozása miatt a csepeli hagyományok mai tiszteletének hiányát bíráljuk, hozzátéve: legalább az iskolai épület színét hagyták volna békén. Tényleg, mi az oka, hogy nem maradhatott kék a volt Kék Iskola épülete?
Sok olvasónk, leginkább a Szent László úti lakótelepen lakók, köztük volt diákok, tanárok, szülők kérdezték, miért nem kékre festették a teljes felújítás alatt álló Arany János Általános Iskola épületét? Az 1979.ben alapított iskola ugyanis 1992-2017 között Kék Általános Iskola néven működött, amikor is az épület színe egyezett nevével is.
Az iskola honlapján a szerzők, így indokolták az iskola nevét: „…nem csupán az épület színe alapján választottunk, hanem a kék szín a békét, a hazaszeretetet, a hűséget, az összetartozást is jelképezi. Ekkor alakult meg a tantestület tagjainak kezdeményezésére a Kék Ökosuli Oktatóközpont civil szervezet, és az
általuk kidolgozott természetvédelmi program megvalósítása, amely mára sokoldalú tevékenységgé fejlődött. 2005-ben elnyertük az Oktatási- és a Környezetvédelmi Minisztérium által közösen adományozott ÖKO-Iskola címet.”
Az iskola azóta is számtalan diákot juttatott el a középiskolák, a továbbtanulás felé, természetvédelmi, kulturális és sportprogramjai kerületszerte ismerté tették a kékeket. Volt tehát mire büszkének lenni a kék iskolában, tanítónak, tanárnak, diáknak egyaránt.
Szerintünk az átfestéssel, a színváltással kapcsolatos kérdés mögött nem Arany János neve elleni állásfoglalás van, mindössze a tovább vihető hagyományok tiszteletének hiányát teszik szóvá, hozzátéve: legalábbis az iskolai épület színe maradt volna kék. Tényleg, mi az oka, hogy nem maradhatott kék az iskolai épület? Talán a szürke olcsóbb volt? Vagy mostantól a szürkét kell szeretni?
E.-S.