Még július közepe táján Borbély úr megjelent a táncoló lány szobra előtt, amiről aznap még fb oldalára is felkerült a kép, föléje pedig odaírta: Kezdjük a teljes felújítást. A szerződést azonban csak később, július 23-án írták alá, és augusztus 4-én tették közzé. Közben csigatempóban elkezdődött a munka, de néhány nap múlva leálltak vele. Azóta csak a terület rendezettlensége nőtt
Egyre nagyobb a felháborodás a Szentmiklósi úti Arany János Általános Iskolával szemben lévő üzletház és környékének helyzete miatt. Még az idei költségvetés elfogadása előtti vitában harcolta ki az ellenzék, hogy a felújítás bekerüljön a 2024. évi költségvetési tervbe az üzletház és környékének felújítása, amit végül a március 14-i rendkívüli képviselő-testületi ülés el is fogadott. Lásd a költségvetés 2/a mellékletének 1929-es sorszámon jóváhagyott tételét: Táncoló lány szobor és környékének rehabilitációja, 116.000.000 forint.
Július közepe táján Borbély úr megjelent a táncoló lány szobra előtt, amiről aznap még fb oldalára is felkerült a kép, föléje pedig odaírta: Kezdjük a teljes felújítást. A szerződést azonban csak négy nappal később, július 23-án írták alá, és augusztus 4-én tették közzé. Közben elkezdődött – csigatempóban –, a festés. A betonoszlopokat körbe ásták, szalagokkal bekerítették. Némi kertészeti munkákat is végeztek, majd leálltak a munkálatok. Azóta csak a terület rendezettlensége nőtt, sőt az iskola teljes felújításán dolgozó munkások tovább növelték a káoszt, a szemetet. A kivitelezési határidő pedig még távol van: 2025. január 23.
A kérdés csak az, miért maradtak félbe a megkezdett munkálatok? Talán az Arany János Iskola felújításának hajrájára kellett minden erőt koncentrálni? Hány rendkívüli, határidőcsúszást okozó feladat fog még bekövetkezni a január 23-i határidőig? Vajon mit szólnak mindehhez a körzet lakói?
Forrás: e.-s.