Hét éve ígérgetik és költöztetik ide-oda Borbélyék, de még mindig nincs döntés arról, hogy hol lesz a végleges helye a sok tortúrát végig szenvedett kerületi egészségügyi intézménynek. A legutóbbi képviselő-testületi ülésen újabb állomásához érkezett a volt szülőotthon illetve az ottani tüdőszűrő, a tüdőgondozó rendelő épületének sokéves kálváriája.
Hét éve, 2017-ben foglakozott az ottani állapotokkal a 24.hu. A Rohad a Csepeli tüdőgondozó című írás, amely az RTL Klub Híradójában közöltekre tért vissza, közölte: „A rendelő borzalmas állapotban van. A fal az egyik oldalon végig rohad, több területen teljesen levált, szürke és penészes, és a csempe is sok helyen hiányzik. Arról nem is beszélve, hogy valahol már a villanyvezeték is kilátszik.” https://24.hu/belfold/2017/05/29/rohad-a-csepeli-tudogondozo/
Még abban az évben kifestették, rendbe hozták az egész épület tüdőgondozói részét, ám a következő évben, Borbély úr a szülőotthonnál tartott sajtótájékoztató keretében jelentette be, hogy
több mint egy milliárd forint jut a csepeli egészségügyi fejlesztésre, s teljesen felújítják az egykori szülőotthont. (https://www.csepelivaroskep.hu/hirmondo/wp-content/uploads/sites/7/2018/10/CSH_181.pdf )
Az október 31-i testületi ülésen ismét tárgyaltak, Borbély előterjesztésében, a témáról. Idézet a polgármesteri javaslatból: „…a Szolgálat (a Tóth Ilona Egészségügyi Szolgálat – szerkesztői megj.) tervei között szerepel a tüdőszűrő állomás, a tüdőgyógyászat és a tüdőgondozó végleges helyének kialakítása”.
Ehhez azonban a magyar államtól, az állami vagyon ingyenes átruházása útján, szigorú szerződési feltételek mellett, meg kellene kapni az épület tulajdonjogát. Bravó. Hét év alatt jutottunk el a megoldás kiinduló pontjáig. Az elmúlt években, amikor is mindent átszerveztünk, ide-oda költöztettünk miért nem került erre sor? Ki ezért a felelős?
Ezek után jogos a kérdés: lehet, hogy Borbély úr még bízik abban, hogy valamikor átadhatja a teljesen átalakított és felszerelt Vermes Miklós u. 12. sz. alatti új kerületi egészségügyi központot? Akkor, amikor a kormány, nem véletlenül, a kerületi szakorvosi rendelőket is államosítani akarja, amikor egyre inkább a magánrendelések felé terelik a lakosságot, amely egyébként is, az egészségügyi összkiadás 27 százalékát fedezi?
V.-a.