A közgyűlés jegyzőkönyve szerint a vitában Németh Szilárd nem vett részt, hallgatott. A javaslatról a testület az MSZP-s képviselők kezdeményezésére név szerint szavazott. A jegyzőkönyv 86. oldalán olvasható: Németh Szilárd igennel szavazott, tehát szavazatával hozzájárult ahhoz, hogy a Főváros kórházai állami kézbe kerüljenek. Így Csepelnek, a Csepel-szigetieknek nem lesz kórházuk. A közgyűlés egyébként 18 igennel, 15 ellenszavazattal, 0 tartózkodással hagyta jóvá, a Főpolgármester által is megszavazott javaslatot.
Leleplezés: Csepeli kórház-kezelés Németh Szilárd kamuja után
Egy évvel az önkormányzati választások után, új sorozatot indítottunk, „Szembesítés: Németh Szilárd találkozása saját ígéreteivel, szavaival és a tényekkel…” címmel. Rovatunkban a kerület 2010. október elsején megválasztott új polgármestere, Németh Szilárd által elmondottakat és tényeket „állítjuk” egymás mellé -, a csepeliek tényszerű tájékoztatása érdekében. A sorozat harmadik írása a polgármester csepeli kórházzal kapcsolatos ígérgetéseivel és a kiábrándító, leleplező tényekkel foglalkozik.
Németh Szilárd azt mondta:
„Meggyőződésünk, hogy a Csepel-szigeten élőknek szükségük van kórházra, ezért kezdeményezzük a csepeli kórház visszaszerzését.” /idézet az új képviselő-testület Szent Imre téri eskütételi ünnepségén – 2010. október 12.-én –, elhangzott polgármesteri beszédből/.
Ezzel szemben tény:
Budapest- Főváros Önkormányzat Közgyűlése 2011. szeptember 28-án Tarlós István Főpolgármester előterjesztésében tárgyalta a „Javaslat megállapodás megkötésére a Nemzeti Erőforrás Minisztériummal a Fővárosi Önkormányzat egészségügyi intézményeinek állami működtetése kapcsán” c. javaslatot. Az előterjesztés „ A Megállapodás I. sz. Melléklete” című részében szerepelt – a többi kórházzal együtt –, a Fővárosi Önkormányzat Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház és Rendelőintézet és a csepeli két telephely /Déli utcai Csepeli Kórház telephely és a Koltói Anna utcai tüdőgondozó, 2/3 részre használat joga a XXI. kerület részére bejegyezve/ átadása is.