Értesüléseink szerint rendőrök és közterület-felügyelők fogadták a "díszkísérettől" megszeppent csepeli édesanyákat csütörtök délután Csepelen, a Szent Imre téren, az ereklyés zászló közelében . Az internet világában ugyanis gyorsan terjedt a híre annak, hogy a 17 órakor kezdődő képviselő-testületi ülésen a szülők - február 26. után - újra tiltakozni akarnak az óvodák szervezeti átalakítása, egyesítése ellen, mert nem látják biztosítva gyerekeik nevelését, gondozását. Lehet, hogy a városvezetők is is olvasták a meghívást? A világhálós bejegyzések szerint nagy a felháborodás az összevonás előkészületei miatt, de a jelenlegi magyar helyzet, a valós vagy vélt félelmek miatt a személyes részvétel kockázatát már csak kevesen vállalták.
A hatósági felügyelet mellett lezajlott randevú után a szülők és a kisgyerekek bementek a polgármesteri hivatalba, hogy ne késsék le a csepeli önkormányzat képviselő-testületének ülését. Nem késték le, sőt...Láthatták, hallhatták, amint Borbély Lénárd polgármester csaknem negyedórával a meghirdetett kezdés, után zavartan mentegetőzik, mert kollégái még másolták az előterjesztéseket...Itt azonban más világba cseppentek a tiltakozásra készülő csepeli szülők.
Az előtérben megterített kis- és nagy asztalok, rajtuk kalács, kakaó és más finomságok. A jelenlegi városvezetést jól ismerő csepeliek mondták is a hatósági fogadtatásra utalva, hogy a korbács után itt a mézesmadzag. A szülők az idilli képet látva a gyors megegyezésben bíztak. Tévedtek. Szószólójuk, Fazakas Gergely kezdeményezését - a szabályokra és jogi paragrafusokra hivatkozva - Borbély Lénárd vezetésével játszi könnyedséggel leverték az elnöki asztal mögött ülő tisztségviselők, vezérigazgatók. A jogban kevésbé járatos, Fazakas Gergely az általa képviselt szülők és óvodapedagógusok érdekében az előző nap elfogadta Borbély Lénárd meghívását. A polgármester utalt is rá, hogy másfél órán át tárgyalt a tiltakozók képviselőjével.
Fazakas Gergely ezek után joggal gondolhatta, hogy nem lesz akadálya az általuk kezdeményezett előterjesztés megvitatásának. Ennek alapján az egyeztetés idejére, a szülők, az óvodapedagógusok és a városvezetők közötti megállapodás aláírásáig a képviselő-testület visszavonja, felfüggeszti a februárban elfogadott óvoda-összevonási döntést, és az összes érdekelt bevonásával új, egyeztetett tervezetet dolgoznak ki.
Ebből tegnap semmi sem lett. A polgármester, a jegyző felváltva sorolta, milyen formai okok miatt nem lehet ma Csepelen ilyen vitát kezdeményezni. Majd máskor, ha már értik és ismerik a csíziót...A szülők azonban kötötték az ebet a karóhoz, és nem akarták feladni a küzdelmet. Mind türelmetlenebbül, de vártak. Nem hiába, mert több ellenzéki képviselő támogatta a tiltakozók tárgyalási kezdeményezését. Szenteczky János (MSZP) például javasolta, hogy tartsanak egy órás szünetet, addig a legkényesebb ízlést kielégítően készülhet el az új megegyezésre vonatkozó indítvány. A kormánypártiak leszavazták. Erre a sorsras jutott Horváth Gyula (DK) hasonló javaslata is, amikor csepeli érdekekre mert hivatkozni.
Elfogyott Borbély Lénárd türelme, és előjött az adu-ásszal. A csepeli polgármester szerint a csepeli szülők nyilván csepeli baloldali kezdeményezésre kezdtek bele a csepeli óvoda-összevonás elleni tiltakozásba - mondta minden csepeli polgármestere.(Legutóbb megírtuk, Fazakas Gergely az előző kt-ülésen közölte, az őszi választások előtt a Fidesz-nek segített...) A felháborodás a széksorokban csak nehezen ült el, az édesanyák kissé zajosan közölték, egyelőre óvodás gyerekeikkel és nem a politikával vannak elfoglalva, de most megismerték Borbély Lénárd később elhangzott, öt éve aktuális - és ki tudja, még meddig érvényes - aforizmájának igazságát. "Ez itt a Csepeli valóság" A csepeli szülők ezzel a bölcsességgel felvértezve távoztak a tanácsteremből és kint a Szent Imre téren folytatták a tanakodást, hogy miként építsék tovább akciójukat.
Bent a korán jött tavasz miatt felforrósodott tanácsteremben ezt követően már gyorsan peregtek az események. Németh Szilárd birkózós vágyálma pillanatok alatt zöld utat kapott csak úgy mint a Csepeli Munkásotthonnak szánt 30 millió forintos támogatás visszavonása, mert nem hajoltak meg Borbélyék ultimátuma előtt. A vezérigazgatóknak gond nélkül megszavazták a sok milliós prémiumfeladatokat. Tovább apasztanák az ingatlanvagyont, gyarapítják az egyházi és a civil szervezeteket. Kárpát-ukrajnai magyaroknak támogatást szavaztak meg, a csepeli hajléktalanoknak viszont kitiltást - szinte az összes kerületi közterületről.
Csepelen mindenki megkapja a magáét. Előbb vagy utóbb...Még Sági Jenő, a közterület-felügyelet vezetője és személyesen Borbély polgármester is, miként ez csütörtökön történt... De erről majd máskor. Ízelítőnek most talán ennyi is elég a tegnapi képviselő-testületi ülésről, a Borbély Lénárd által irányított csepeli valóságról...
anzágo