Németh Szilárd uralja az önkormányzat honlapját, pedig már több mint hat éve nem polgármester, nem önkormányzati képviselő, hoppon maradt, mert a honatyaként sem tartottak rá igényt a csepeliek. És mégis! Újra és újra a képmásába, tolakodó nyilatkozataiba ütközünk a csepeli lakájmédiában.
Hatvan éve bebizonyosodott, hogy hova, milyen tragédiákhoz vezet a személyi kultusz. Német Szilárd és Csepel mai fideszes urai viszont olyanok mint a Bourbonok Talleyrand szerint, vagyis: semmit sem tanultak és semmit sem felejtettek…
A csepel.hu „Közélet” című. rovatában a szeptember 20 – október 20. között közzétett 57 írás 38,1 %-a Németh Szilárd arcképével és nevével kezdődik, illetve hozzászólásának ismertetésével foglalkozik, A cikkek nem mások mint
híradások Németh úr sajtótájékoztatóiról, a jobboldali médiában (ECHO Tv, PestiSrácok.hu, M1 Kossuth Rádió, Magyar Idők, ATV) való szerepléseiről. Az írásokból kiderül, hogy Németh a Fidesz alelnökeként a fenti időszakban járta az országot, megfordult Debrecenben, de Veszprémben, Sárváron, Pesterzsébeten is.
Olvasva a cikkeket, úgy látom, Németh Szilárd – pártfunkciója nem is szerepel az írások címében –, mindenhol osztotta az észt, hangzatos kijelentéseket tett, mintha még mindig kampány lenne. Vizsgálatot követelt a sim-kártyák ügyében, nyilatkozott az alaptörvény módosításáról, a biztonságról, kijelentette, hogy a terroristák a migránsokkal együtt érkeztek, terrorveszéllyel riogatott. Esetenként megfenyegette hallgatótáborát: „csak most jön az igazi ütközet”, hiszen a „bürokraták még a terroristákat is szétosztanák”. Ébresztőt fújt Európának: a terroristák a lényegét akarják megsemmisíteni. Kinyilatkoztatta: „a kommunizmus kísértete járja be Pesterzsébetet.”, amit egyébként a pesterzsébeti önkormányzat képviselő-testülete cáfolt meg. Megígérte, hogy visszakapjuk, amit a külföldi szolgáltatók kivittek a piacról. Megköszönte a veszprémiek átlagon felüli részvételét a népszavazáson, megvédte a rendőrséget a hónap elején történt robbantás ügyében, stb. Felmondta a kötelező orbáni leckét is az „új egység létrejöttéről.” Október 16-án megjelent Székelyudvarhelyen is ahol a birkózószövetség elnökeként adott tájékoztatást a szövetség terveiről, bejelentette, hogy „én a Magyar Birkózószövetség elnökeként minden segítséget megadok” a város birkózóinak fejlődéséhez.
A csepel.hu szerkesztősége által is közölt cikkeknek nincs közvetlen kapcsolódása Csepelhez. Az önkormányzat honlapjának valódi gazdája, Ábel Attila alpolgármester önkényesen a kerület közélete aktív résztvevőjének tekinti a Csepelen megbukott, csak a pártlistáról képviselőséget nyert Német Szilárdot. Így népszerűsíti a Fidesz politikáját, illetve a magát most országos politikusként „eladó” Németh Szilárdot. Valószínű célja annak bizonyítása is, hogy Csepelen, az országgyűlési választások elvesztése ellenére változatlanul Németh Szilárd a kormány vazallusa, a helyi hatalmasság. A fentieken túl ezt bizonyítja az is, hogy szeptember 29-én Borbély Lénárd polgármester még egyedül írhatott levelet a csepelieknek, mozgósítandó a népszavazáson való részvételre, az október 6-án kelt köszönő levél már a képviselő aláírásával együtt jelent meg a Csepel Hírmondóban, míg a csepel.hu-n közölt változat címében a polgármester már helyet sem kapott. Vajon mit szólt mindehhez Borbély Lénárd? Hogy ízlik neki a másodhegedűs megalázó szerepe?
V O X