Ez a fotó sem került be a Csepeli Hírmondóba, pedig jól látható: Németh Szilárd rezsiripacsnak a szemében megjelent a düh és az aggodalom. Felméri, hogy leszakad-e a plafon a migráncsozásba merülő mondókájától...
Ami a Csepeli Hírmondó (CSH) március 22-én megjelent 11. számából kimaradt, azt mi közzétesszük, ami megjelent, arról elmondjuk véleményünk
Kezdjük azzal, amit igyekeztek minél jobban eldugni. A Vida-Ábel páros a 14. oldal alját találta a legalkalmasabb rejtekhelynek. A rezsiripacs szolgalelkű szerepeltetése miatt ismét elmarasztalták az önkormányzatinak álcázott csepeli Fidesz-pártlapot, a CSH-t. Vida István újabb jogsértést könyvelhet el cége, a CSH kiadójának vezetőjeként. Március elején még a Kúria ítélte el, miután a legfőbb bírói fórum felülbírálta és megváltoztatta a csepeli választási bizottság felmentő-elkenő döntését. Vida – együtt Ábel Attila alpolgármesterrel – képtelen volt tanulni a bírói ítéletből, a CSH folytatta Németh Szilárd nyakló nélküli fényezését. Az Együtt Párt ezt a módszert újra megtámadta, de most már a csepeli választási bizottság nem akarta vagy nem merte újra lejáratni magát a Kúrián, ezért a fogát összeszorítva, önként és dadogva, de elkaszálta a Fidesz és a rezsiripacs fényezőjét, a Városkép Kft-t, amelynek vezetője még mindig Vida István, felettese pedig változatlanul Ábel Attila, valamint Borbély Lénárd polgármester. A csepeli választási bizottság alaposan eldugott verdiktje így szól:
A 17. számú Országgyűlési Egyéni Választókerületi Választási Bizottság megállapítja, hogy Budapest XXI. Kerület Csepel Önkormányzata Csepeli Hírmondó című sajtótermékének 2018. március 8-án megjelent IX. évfolyam 9. száma megsértette a jelöltek és a jelölőszervezetek közti esélyegyenlőséget azzal, hogy Németh Szilárd Istvánt, a Fidesz-MPSZ és KDNP közös országgyűlési képviselőjét népszerűsítette.
A 17. számú Országgyűlési Egyéni Választó Kerületi Választási Bizottság a Csepeli Városkép Kft. médiatartalom-szolgáltatót eltiltja a további jogsértéstől.
A CSH a kétszeri arculcsapás után végre csökkentette ugyan Németh Szilárd népszerűsítésének elítélt formáit, növelte viszont a kormánypropaganda migránsozással foglalkozó átvett cikkek és az ellenzék lejáratását célzó írások számát, s változatlanul nem ad teret az ellenzéki képviselőjelölteknek. Ugyanakkor egy sort sem közölnek a helyi választási bizottság munkájáról, az országszerte hírhedtté vált csepeli választási botrányról, a kamupártok feltárt visszaéléseiről. Simán elhallgatják.
Mintha mi sem történt volna, megy tovább a csepeliek becsapása és a szerkesztők már az önkormányzati ügyekre sem figyelnek. Valószínűleg el kellett hallgatni a 8,2 milliárd forintos költségvetési hiányt vagy a dr. Juhász György csepeli SZTK főigazgató/főorvos körül kibontakozott botrányt.
Mindeközben, a heti megjelenés ellenére, továbbra sem olvashatnak a csepeliek mindennapi életükkel, gondjaikkal kapcsolatos cikkeket az egyre nagyobb méreteket öltő egészségügyi problémákról; a környezetszennyeződés kérdéséről, a szociális feszültségekről; a csepeli közélet aktuális eseményeiről; a hónapok óta megválaszolatlan kérdésekről, pl. a csepeli HÉV sorsának alakulásáról, a Gubacsi-híd felújításáról, a Duna csepeli szakaszánál történt olajszennyezésről, a Daru domb 300 milliós fejlesztésével kapcsolatos ügyekről.
Véleményünk a cikkekről:
1) Még soha ilyen sokan nem vettek részt a Békemeneten
Az MTI-től átvett cikk „több száz ezer” résztvevőről írt, a kormánypropaganda százezrekről, míg a Fidesz köszönetet mondott „minden idők legnagyobb Békemenete résztvevőinek”. Korábban a 2012-es Békemenetet tartotta a legnagyobbnak, „Magyarországon soha nem látott” vagy „emberemlékezet óta nem látott” tömegről írtak, míg közismert hívük szerint akkor „több mint ötszázezren voltak”. Ha most minden idők legnagyobb létszáma volt, akkor a Fidesz szerint félmilliónál többen voltak, pedig a szervezők korábban csak 200 ezer főre számítottak.
Ezzel szemben mások, a Békemenet résztvevői által elfoglalt terület nagyságával számoló szakemberek szerint a Kossuth téren és környező utcákban megjelent tömeg valós létszáma kb. 60.000 fő volt. Ez is komoly szám, azonban vannak, akik szerint ez volt a kormány által támogatott Békemenet egyik legkisebb létszámú megmozdulása, csak kínos beismerni.
Egyébként nem a létszám a fő üzenete a március 15-i kormányünnepségnek, a Fidesz melletti kiállást felmutató pártfelvonulásnak. Az igazi ügy, mondhatnánk úgy is, az igazi botrány Orbán Viktor ünnepi beszéde, amelyben megfenyegette az ellenzéket, a másként gondolkodókat, a civil szervezeteket. Több külföldi lap és hazai politológus szerint Orbán fenyegető mondatainak hátterében a félelem álhatott. Lehet, attól félnek, hogy elveszítik az országgyűlési választásokat?
2) Több tízezer migráns érkezne évente, ha nem lenne kerítés
Szenegáli migránsok gyújtogattak Madridban
A hetek óta folyó, fenntartás nélküli migránsozás újabb két gyöngyszemével örvendezteti meg a szerkesztő az olvasókat. Eközben a Nemzetközi Migrációs Szervezet (IOM) január elején ismertetett adatai szerint „2017-ben 171.635-en érkeztek Európába, míg egy évvel korábban még 365.504-en.” Tehát a felére(!) csökkent a Földközi-tengeren EU-ba érkezők száma.
Ugyanakkor Magyarország 2017-ben, titokban, 1781 főnek adott menekült, 1774 főnek oltalmazott státuszt. http://www.bmbah.hu/index.php?option=com_k2&view=item&layout=item&id=177&Itemid=965&lang=hu
A police.hu-n fellelhető „Elfogott migránsok száma” címet viselő kimutatás szerint tavaly „december első 26 napja közül 21-en egyáltalán nem fogtak el senkit a magyar hatóságok a déli határ közelében”. Ráadásul az ORFK adatai szerint egy év alatt 86 %-kal esett vissza a tiltott határsértések száma.
A számokból egyértelmű: a menekültek célpontja nem Magyarország. A több tízezres riogatásnak tehát nincs alapja. Akkor mire jó ez a migránsozás? Becsapni az embereket, elterelni a figyelmet a rendszerré tett korrupciós ügyekről, a társadalom valós problémáiról, a 2018-as országgyűlési képviselő választások megnyerése érdekében. A Fidesznek ez a tét, nem Magyarország „megmaradásáért” harcol.
Ezt szolgálja ki elvtelenül a pártlappá silányult Csepeli Hírmondó szerkesztősége.
3) Az ellenzéki szervezet szerint bukásra áll az ellenzék
Bangóné sikkasztóval indul a korrupció ellen
A Csepel-Soroksáron induló 23 képviselőjelölt
Bangóné inkább hamburgert eszik
Alakulása, de különösen ez év januárja óta kiemelt feladata a lapnak az ellenzék lejáratása. Idén hetente teljesíti, nemegyszer túlteljesíti feladatát. Ebben a számban TK vállalta, no nem a nevét, csak a feladatot. Írásában lazán, minden konkrét bizonyíték nélkül leírja, hogy a változást akarók „végső célja … az illegális bevándorlók kötelező betelepítése”. Üzenjük, most már sokadszor TK-nak, hogy az illegális bevándorlók letelepítését egyetlen párt sem támogatja Magyarországon, és a fideszes kormány engedett be Magyarországra, titokban, 20 ezer bevándorlót, tavaly pedig közel 3.500 menekültet, s adott nekik menekülti, oltalmazotti státuszt.
A választási események ismertetéséből valamiért kimaradt, hogy a Csepelen induló pártok közül 23 párt ajánlóívein találtak korábban elhunyt személyek adatait és aláírásait. Az ún. kamupártok körüli, Csepelen túlmutató botrány, az, hogy Csepel-Soroksáron 23 jelölt adhatta le ajánlóíveit, joggal felveti a kérdést, cui prodest? A válasz szerintünk egyértelmű: a Fidesz érdeke az ellenzéki oldal megosztása. Miért nem foglalkozott a témával a lap, miért nem kérdezett rá a szerkesztőség valamelyik tagja az érintett pártok egyikére, vagy a Fidesz helyi vezetőire? Miért nem vizsgálhatók a Fidesz ajánlóívei Csepelen?
Egyébként megjegyezzük, hogy még egy sort sem kaptak az ellenzéki jelöltek a fideszes választási kampányt folytató önkormányzati lapban, illetve, hogy mi ismerünk a cikkben közöltnél frissebb közvéleménykutatást is, miszerint Németh Szilárd vesztésre áll választókerületében. http://21ora.hu/2018/03/22/friss-nemeth-33-bangone-36-on-all/
4) Alapkőletétel a Kis-Duna partján
A cikkből kiderül, mi épül a parton. Közel 4000 négyzetméteres multifunkcionális sportcsarnok, 130 fő befogadására alkalmas bentlakásos birkózó-szakkollégium, és képzési központ, sport-és rehabilitációs központ, vendégház, a hozzátartozó parkolókkal. Vajon mit szólnak mindehhez az ott élők, az őket képviselő civil szervezetek, amelyek 2010 előtt aláírásokat gyűjtöttek, tűntetéseket szerveztek a Napközis tábor területére tervezett beruházás ellen? Vagy akkor csak a szocik ellen tűntettek, a Fidesz érdekében? Ez a beruházás nem csökkenti a part zöldfelületét, nem növeli a Hollandi út forgalmát, ezzel az ottani közlekedési feszültségeket? Nem lesz gond, ha a beruházás eredményeként romlanak a terület, s egyben a Kis-Duna part levegőszennyezettségi mutatói? Ha a 4,5 milliárdos fejlesztés miatt rosszabbodnak életkörülményeik, esetleg leértékelődnek ingatlanjaik? Kihez fognak majd fordulni?
Németh Szilárd beszédéből idézett demagóg szöveghez pedig csak kérdéseink vannak: ki költi migránsokra a magyarok adóforintjait, ha nem a kormány; kitől és mitől kell védenünk a magyar birkózás érdekeit? A nem létező migráns probléma kormányzati propagandájára, a kormány önfényezésére költött milliárdokat nem lehetett volna a csepeli egészségügyi gondok enyhítésére költeni? Nem lehet, hogy az sérti leginkább a magyar birkózás érdekeit, aki a saját alapítványa számlájára utaltatta a beruházáshoz kapott milliárdokat?
5) Németh Szilárd: így főzök én - Bécsi heringes burgonyasaláta
A Kúria döntésére utalva kérdezzük: ez a – korábbiakhoz képest jócskán megrövidített ‑ cikk nem népszerűsíti Németh Szilárdot? Vagy Németh nem képviselőjelöltként írogatja receptjeit a lapban, hanem magánemberként? Talán valamelyik étterem elismert séfjeként? Lehet, hogy még fizetnek is érte, sőt a választások után véglegesítik, mint a szakácsoldal rovatvezetőjét?
-----------------------------------------------
További kimaradt események:
Március:
A DK Csepel-Soroksár szervezete az Olvasó Munkás szobornál köszöntötte március 15-ét, az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 170. évfordulóját.
Az öttusázók junior országos bajnokságán a férfiak mezőnyében harmadik helyezést ért el Csepeli Öttusa és VSE.
20.
A Nemzeti Választási Bizottság Csepelt is érintő döntést hozott: „jogsértő volt a kecskeméti, csepeli és a zuglói Momentum-plakátok eltávolítása”.
Mansfeld Péter halálának 59.évfordulójára emlékeztek a Weiss Manfréd Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium épületében.
A Down világnap alkalmából a Segítség Köve Alapítvány munkatársai látogattak a Völgy utcai Gondozási Központba.