A csepeli problémák tisztázásához és főként a megoldásukhoz nem egyéni színházi produkcióra, hanem a csepeliek tisztességes tájékoztatására, véleményük kikérésére, felhasználására van szükség
Érdeklődve olvasom, hogy Pákozdi József alpolgármester találkozót kért Karácsony Gergely főpolgármestertől. Az állítólagos vizitálás oka a H7-es csepeli HÉV.
Dialógusra szükség van! Nagy előrelépés, ha egy Fidesz vezette kerület egyik funkcionáriusa szükségét látja, megbeszélést folytatni, a másik oldal, demokratikusan megválasztott főpolgármesterével. Egy ilyen találkozó, igen hasznos, és gyümölcsöző is lehetne. A dialógust kezdeményező szándék pedig bíztató, és követésre méltó.
Az alpolgármester nagyon jó érzékkel tapintott rá a kerület egyik legégetőbb pontjára. A csepeli HÉV - ügye ugyanis közlekedésünk Achilles sarka. Nagyon fontos problémáról van szó, de mellette, - és hozzá kapcsolódóan - számtalan más feladat is érzékelhető. Könnyen belátható, hogy a tömegközlekedésen kívül párbeszédet lehetne folytatni a személy és teherforgalom helyzetéről, a parkolási állapotok ellehetetlenüléséről, a hidak, utak, felhagyott gyártelepek kérdéséről, az szociális és egészségügyi problémákról, és a
környezetszennyezés, benne légszennyezés tragikus voltáról, valamint Csepel lakosságfogyásának okairól is.
Egy főpolgármesterrel való komoly tárgyalás az egymásra épülő folyamatot takar. Alapos felkészültséget, és széleskörű szakmai politikai támogatottságot feltételez. A nagy kérdések megoldása akkor kecsegtet sikerrel, ha több szervezet, nagyobb politikai erő áll mögötte. A csepeli alpolgármesternek (ha valóban az a szándéka, hogy közös megoldást találjon a probléma megoldására) mielőtt a főpolgármestert megkeresi érdemes lett volna konzultálnia a helyi politikai pártok, társadalmi és civil szervezetek, (benne a Bucka) és más szakmai szövetségek képviselőivel. Érdemes lett volna közmeghallgatást rendezni, és lakossági véleményeket gyűjteni, - ha tetszik – valódi „lakossági konzultációt” szervezni.
Nagyban segítette volna az ügyet, ha a helyi szervezetek, és csoportok véleményét, támogatását megszerzi a kezdeményező. Ez után először a helyi (csepeli) képviselő-testülethez kellett volna előterjesztést készíteni, és támogató hozzájáruló határozatot szerezni. Nem utolsó sorban először a bizalmat most feszítő tartalmi kérdéseket kéne tisztázni, és beszélő viszonyt kéne kiépíteni azon pártok képviselőivel, akik kapcsolatokkal (és talán befolyással) is rendelkeznek a főpolgármester irányába. A tőlük megszerzett támogatottság hitelesítette volna a szándék egész Csepelre kiterjedő jellegét. Úgy érzékelhető, hogy jelenleg az előkészítetlen és a problémaismeret nélküli főpolgármesteri tárgyaláskérés kizárólagos eredménye az elutasítás lehet! Nem létezik ugyanis olyan ismert opció, ami a siker legkisebb jelét is mutatná.
Az ügy szakmai, társadalmi alátámasztásának hiánya, és a szándék előzetes egyeztetésének elmaradása a tárgyalás kudarcát jelentheti. Még nagyobb baj, hogy az előkészítetlen bekéredzkedés az üggyel kapcsolatos későbbi komoly előterjesztések gyanúsnak ítélésével is járhat. Így a közös álláspont felvázolásának elmaradása a főpolgármester számára csupán, (a legjobb feltételezések esetén is) Pákozdi bemutatkozó látogatásnak tűnő bejelentkezését jelentheti. Amit, - valljuk be őszintén - a mostani igen kényes helyzetben mindenki nagy óvatossággal kezelne. Előfordul, hogy a megszólított attól tartana, hogy valamilyen pótmegoldással, vagy (ne adj isten) provokációval áll szemben!
Forrás: Horváth Gyula Facebook oldala