Kormos László csepeli fiatalember volt! Azon kevesek közé tartozott, akik a magyarországi nyilasuralom alatt fegyverrel szálltak szembe a terrorral. Ebben a fegyveres harcban lelte halálát a Táncsics Mihály utcában, (a Munkásotthonnal szemben). Az igazi csepeli mártírnak méltatlan körülmények között, elhagyatottságban rejtőzködik a sírja a Csepeli Temető bejáratánál
Antipatrióták. Többször jeleztem már, hogy Csepel mai vezetői érzelmi kötődöttség hiányában kalandorok. Patriotizmusukat (úgy, mint valószínűleg politikai helyfoglalásukat) sokkal inkább az anyagi lehetőségek csillogása, a luxusautóik kényelme, semmint elvi, történeti Csepel-kötődésük határozza meg.
Számtalan dolog van, amit ennek az állításnak az alátámasztására fel lehet hozni, és korábban már fel is hoztam. Most csak maradjunk a közpénzből ráfordított százmillióknál, amiket ide nem tartozó, csepeli kötődéssel nem rendelkező, emberek emlékére állítottak. (Urmánczinak, Brennernek, Wassnak és Popieluszkonak)
Tavaly, halottak napja előtt egy félnapi munkával, feleségemmel tisztítottuk meg a Csepeli Temetőben Kormos László sírját. A bejáratnál lévő sírt úgy kellet kibányászni az elburjánzott növények közül, az
odahordott szemét alól.
Kormos László csepeli ember volt! Azon kevesek közé tartozott, akik a magyarországi nyilasuralom alatt fegyverrel szálltak szembe a terrorral. Ebben a fegyveres harcban lelte halálát a Táncsics Mihály utcában, (a Munkásotthonnal szemben).
Kormos László sírjának takarítása után felhívtam utódomat, Ábel Attila alpolgármestert, és kértem, hogy fordítsanak nagyobb figyelmet a mártír sírjának gondozására. Meg is ígérte.
„Az ígéret szép szó, ha betartják úgy jó.” Nem tartották be.
Kormos Lászlónak az igazi csepeli mártírnak továbbra is elhagyatottságban, és méltatlanságban rejtőzködik a sírja a Csepeli Temető bejáratánál. Urmánczi, és társai emlékhelyei pedig kiemelt figyelembe, és kiemelt összegekkel jelzik, hogy itt nem a mártírságról, még csak nem is Csepelről van szó.
Itt bizonyára Németh Szilárd útmutatása alapján a fasisztoid ideológiához egyre inkább hasonlító megközelítésről, és jelkép-rendszerről, az ehhez kapcsolódó emlékhelyekkel alátámasztott ráhangolásról van szó! A mi pénzünkön!
forrás: HORVÁTH GYULA (Facebook)