Nem elég a kinyilatkoztatás! Kutyául érezhetik magukat a csepeli gyerekek, ha a szüleik szükség esetén nem kapnak elegendő segítséget...
A polgármester írja a közösségi oldalán, hogy ő szereti a gyerekeket.
Kevés dicsérendőbb dolog lehet, mint ez!
Abban sem találhat senki kivetnivalót, ha arról értekezik, hogy munkássága alatt a gyerekekeért mindent meg is tesz.
Ez is rendben van!
Az igazság azonban az, hogy a gyerekekért egy vezető akkor tesz meg mindent, ha nem csak a gyerekekért, hanem a szüleikért, nagyszüleikért, és a környezetébenlévő emberekeért is ugyanúgy mindent megtesz, mint értük. Mert a családjában boldog a gyermek!
Ráadásul
ezért fizetik (nem rosszul). Ez a dolga, és erre tett esküt!
A kisgyerek ugyanis akkor érzi jól magát, akkor boldog, ha nyugalom és biztonság, egészséges környezet veszi körül.
Semmi értelme a gyermekek felé irányuló szeretetről úgy beszélni, ha a társadalom többi részével kapcsolatban ez az elhivatottság nincs meg.
És még az sincs kizárva, hogy megvan, de mivel erről nem ír, így joggal feltételezhetik; azért, mert hiányzik.
A polgármester építtethet egy csomó szuper modern játszóteret, amivel nem a szeretetét bizonyítja, hanem csak azt, hogy sok pénze van! Mert, ha például nincs orvos a gyerekorvosiban; megbicsaklik az egész!
Ha, vannak olyan gyerekek, akiknek nincs emberhez méltó hajlékuk, ivóvizük, tisztálkodási lehetőségük. Ha éheznek, fáznak, vagy nincs hol és mivel tanuljanak és fejlődjenek, akkor azok a gyerekek nincsenek szeretve!
Ott, ahol az utak járhatatlansága miatt a szülők, meg az értük rohanó mentők, tűzoltók buszok nem tudnak közlekedni, kétséget kelt a szeretetről való papolás. Ott pedig ahol ezeket a gyerekeket nem a mai kornak megfelelő modern alkalmazásokra, applikációkra, hanem elmúlt, (vagy inkább sose volt) idők rovásírására tanítják, - valamilyen ordas eszme elvont agyszüleménye alapján - ott a szeretet nagy valószínűséggel csak álca.
Úgy vélem, hogy a polgármester ebben a celeb és médiavilágban, - akkor, amikor bizonyos érzelmi kifejezéseket tesz - az emberek jó részében inkább ébreszt gyanút, mint kelt bizalmat!
Azt mondják: ez is egy médiafogás!
Mert egyébként miért kell neki ezt külön kiemelni? Hát nem természetes nála ez? – teszik fel maguknak a kérdést az emberek.
Aztán csendben meg is válaszolják!
Forrás: Horváth Gyula közösségi (fb) oldala