Miért titok még ma is? Szeptemberben a csepeli városközpont egy részének felújításáról kérdőíves felmérést végeztek a lakosság körében, azzal, hogy a döntés után pályázatot nyújtsanak be. Azóta lehullottak a lombok, volt hó is, mindjárt kitavaszodik, de a pályázat eredményéről semmi hír. A kérdőívet több mint ezer csepeli lakos töltötte ki, s többségük a felújítás célját elsősorban a Kossuth Lajos utca közbiztonságának, közrendjének javításban látta. A pályázatban vállalt ezen feladatok végrehajtása, szerintünk, pályázat nélkül is elkezdődhetett volna.
Kérdőíves felmérés volt az ősszel Csepelen, de erről a kerületvezetők mostanában egy szót sem szólnak. A csepeli képviselő-testület még tavaly szeptemberben, az előző testület utolsó ülésén tárgyalt a Kossuth Lajos utca, Károli Gáspár utca és a Görgei Artúr tér közötti szakaszának, felújításáról, az Ü1, Ü2 üzletsorok tetőfelújításáról, a városközpont ezen részének zöldítéséről.
Még a testületi ülés előtt
kérdőíves felmérést végeztek a lakosság körében, azzal, hogy a döntés után pályázatot nyújtsanak be. Azóta lehullottak a lombok, volt hó is, mindjárt kitavaszodik, de a pályázat eredményéről semmi hír.
A pályázathoz mellékelt kérdőíves felmérésben feldolgozott 6 témakör helyzetéről sincs hír, pedig azok végrehajtása nincs a pályázat sikeréhez kötve. Ez azért érdekes, mert a kérdőívet több mint ezer csepeli lakos töltötte ki, s többségük a felújítás célját elsősorban a Kossuth Lajos utca közbiztonságának, közrendjének javításban látta. A pályázatban vállalt ezen feladatok végrehajtása, szerintünk, pályázat nélkül is elkezdődhetett volna.
Egyébként a Borbély Lénárd vezette képviselő-testület, a két üzletsor teljes felújítására, már 2016-ban ötletpályázatot írt ki. Sőt! A beérkezett pályázatokra több tízmilliót ki is fizetett, az egyiket pedig meg is vette.
Ugyanennek a nyolc évvel ezelőtti pályázatnak a szakmailag vitatható tartalommal való kibővítéséről döntött, legutóbb a testület. Azonban már 2024 szeptemberében látszott az ország, a főváros romló gazdasági helyzete, így most meg még kevesebb az esély a pályázat elnyerésére, a felújítás megvalósítására.
A Kossuth Lajos utca, mint a polgármesteri ígéretek egyik példája, talán még 2029-ben, 13 évvel az eredeti ígéret elhangzás után is, Borbély Lénárd ígéretei között fog szerepelni?!
V.-a.