A szülői tiltakozások ellenére a csepeli iskolai összevonások – a kerületi intézmények összességében támogató állásfoglalásai után –, gyakorlatilag eldőltek, de ennek ellenére Borbély és csapata folytatta az iskolák felújítása érdekében korábban elindított, kampánycélokat szolgáló petíció aláírási akcióját.
A képviselő-testület Köznevelési, Sport és Ifjúsági Bizottságának üléséről szóló CSH-s tudósításban viszont az intézményvezetés hiányolja a széleskörű egyeztetéseket, míg több képviselő és az érinett iskolák pedagógusai, szülői munkaközösségi vezetői sok kérdésre keresték még a válaszokat, s megosztottak voltak az
összevonások tekintetében.
Blogunk több alkalommal foglalkozott a témával. Most azok egy részét idézzük fel:
„…már a következő politikai vihar jeleire kell koncentrálni az intézményekben dolgozóknak, az érintett szülőknek, a kerületi társadalmi és politikai közélet szereplőinek. A tankerületi vezetés március 17-én kilenc csepeli iskola esetében intézményvezetői pályázatokat írt ki: szerepel a listán valamennyi átszervezésre váró iskola intézményvezetői állásának megpályáztatása is.”
https://csepeliek.blog.hu/2025/03/23/egy_het_csepelen_a_polgarmester_lefokozza_a_kepviselo-testuletet_riaszto_riadok_umbulda#more18822764
Ráadásul a január 1-től érvényes kormányrendelet szerint „...már csak az Oktatási Hivatal által szervezett “köznevelési igazgatóképzés” elvégzése után lehet intézményvezetői pozícióra pályázni. Lásd: a nepszava.hu Szűrés c. írását.
Úgy tűnik a hatalom már a jelentkezés első pillanatától politikai ellenőrzése alá vonta/vonja az intézményvezetői pályázatokon részt venni szándékozó pedagógusokat. Az ezután kinevezett iskolaigazgatók pedig még távolabb kerülnek az önkormányzati vezetéstől és a polgármesterektől, ami az önkormányzati ráhatás esélyeit csökkentheti.
e.-s.