Ami a Csepeli Hírmondóból kimaradt, azt mi közzétesszük!
Ábel Attila alpolgármester korábban leközölt hazugsága miatt egyszer már jogerősen helyreigazításra kötelezték a Csepeli Hírmondót. A fideszes alvezér most újabb hazugságaival boldogítja a fideszes városvezetés egyik hivatalos szócsövét, a Csepeli Hírmondót.
Rovatunk – a csepeliek teljes körű tájékoztatása érdekében –, lapszámról-lapszámra, sorra veszi azokat a híreket, eseményeket, amelyek a XXI. kerületi önkormányzat Csepeli Hírmondó című lapjába nem fértek bele.
Annak eldöntése, hogy miért nem fért bele a lap 24 oldalába egy-egy hír, esemény vagy ellenzéki vélemény, rendezvény, nem elsősorban szerkesztőségünk feladata. Gondolja végig az olvasó: miért maradtak ki az alábbiak a Csepeli Hírmondó január 17-én megjelent 1. számából:
1) A cikk címe: Rezsicsökkentés 2014-ben is
Ha új év, ha új lap, akkor ismét rezsicsökkentés. Rezsicsökkentés a csepel.hu-n, a csepel.info-n, a postaládában, a Csepeli Hírmondóban. És mindig csak Németh Szilárd! Semmi bajunk a rezsicsökkentéssel, csak mi is megismételjük, amit olvasóink eddig is felvetettek:
Először: amit eddig a Fidesz elvett ÁFA emelésével, az energia árak emelésével, az inflációval, ezen belül az alapvető élelmiszerek árainak jelentősebb növelésével, azt most a választási győzelem érdekében részben vissza szeretné adni.
Másodszor: az energiatermelő és eladó cégektől „elvett” összegek jelentős részét az államnak vissza kell fizetni, az önkormányzati cégek vonatkozásában meg is tette és teszi.
Harmadszor: az egészet – később, mert nem lesz más megoldás, mint a szolgáltatóktól elvett összegeket valahogy vissza kell áramoltatni az energiaiparba –, a lakosság fogja „megszívni”.
Negyedszer: ha ez az újság a csepeliek érdekét képviselné, akkor egyszer megszólaltathatna már egy valóban hozzáértő, az energiával és a gazdaság működésével tisztában lévő, független szakembert is. Mert, ahogy az index.hu-nak korábban adott interjúból kiderült, Németh Szilárd semmit nem ért az egészből.
Németh Szilárdról jut eszünkbe: elmaradt az év végi, év eleji összegző polgármesteri interjú. Németh Szilárd már csak levelezik csepeliekkel, egyébként végleg „átadta” őket az alpolgármestereknek, leginkább a szuperaktív Ábel Attila alpolgármesternek. Ő már csak a rezsicsökkentésre, illetve az országgyűlési képviselő-választásra koncentrál, ennek jegyében járja az országot. Mint rezsicsökkentési kikiáltó, mindenhol közhírré teszi: ismét lesz rezsicsökkentés.
2) A cikk címe: „A legfontosabb, hogy jobb legyen Csepelen élni”
A címmel egyetértünk, csak azzal van bajunk, hogy egy hiteltelenné vált embert újabb és újabb ömlengéseit kell olvasni a közpénzből fenntartott Csepeli Hírmondóban. Ábel Attila az elmúlt hónapokban a csepeli szocialisták szapulására, Németh Szilárd mindenáron való megvédésére szakosodott, miközben a lapnak már helyreigazítást is közzé kellett tenni az alpolgármester úr meggondolatlan nyilatkozatai miatt. E cikkben a harmadik, javított, módosított változatot teszi például közzé, sokadszor, a szocialista önkormányzati vezetők 2002-2010 között felvett jutalmairól. Miközben
elhallgatja, hogy:
> Németh Szilárd polgármester, az ingyenesen korlátlan használatra biztosított gépkocsin túl éves szinten 19 millió forintot keres, azaz napi 52.000 forintból kell megélnie;
> hogy mi lett a térfigyelő kamerák működtetésére kiírt tenderrel, ki nyerte meg és ki, hol, mikortól és mennyiért működteti a térfigyelő kamera rendszert;
hazudik, mert
> azt állítja, hogy „elődeink többnyire sofőrrel jártak” és „Hamis… a híresztelés, hogy elődeink saját kocsit használtak”. Ezzel szemben a többszörösen bizonyított igazság az, hogy a szocialista vezetők ritkán vették igénybe az önkormányzat autóját, továbbá a polgármester és az alpolgármesterek saját kocsival jártak munkába, a kerületi és fővárosi programokra. Önkormányzat által személyi használatra vásárolt gépkocsit csak a jelenlegi fideszes vezetőknek biztosított a képviselő-testület. Németh Szilárd polgármesternek és Werner Péternek, a volt Csevak utód Városgazda Zrt vezérigazgatójának korlátlan használatra, a három alpolgármesternek pedig évi 30 ezer kilométeres használatra (benzin, javítás, biztosítás, stb.) . Ilyen szintű béren kívüli juttatásra, sohasem volt példa a szocialista vezetők idejében;
> a „Ma már tudjuk” kezdetű mondat, hogy a 2008-as időszakban a ferencvárosi önkormányzat 34 csepeli lakást vásárolt meg, akkor is tudott volt, az „ügy” a nyilvánosság előtt zajlott, az érintett lakók felháborodását követően, az akkori csepeli polgármester és a ferencvárosi polgármester vitáját, levélváltását, majd megállapodását követően fejeződött be a csepeli lakások felvásárlása. Egyébként kíváncsian várjuk a „teljes körű tájékoztatást”, remélve, hogy a hat évvel ezelőtti, valamiért ismét időszerűvé vált problémák „feltárása” mellett, alpolgármester úrnak arra is lesz figyelme, hogy válaszoljon, a csepelieket hónapok óta foglalkozató, e fórumon már többször megfogalmazott kérdésekre is. Például: mikor szólítja fel Németh Szilárd polgármester úr az Önkormányzat két gazdasági társaságának vezetőjét, Werner Péter urat és Vida István urat, a 2013 végén felvett 6, illetve 5 milliós prémium visszafizetésére?
Javasoljuk, alpolgármester úrnak, hogy
> a szocialista vezetők által felvett jutalmakat tartalmazó „táblázatot”, legalább egyszer próbálja meg hibátlan, minden adatot tartalmazó formában közzétetetni;
> legközelebb fogalmazzon pontosabban, mert szerintünk „az elmúlt hónapokban” nem „vádak”, hanem adatok és tények hangzottak el az ellenzék részéről, amelyekre illik tényekkel válaszolni.
3) A cikk címe: Bosszankodó utasok, járatkimaradások
Az írás jogos, legalább 6-8 éve fennálló problémát vetnek fel a csepeli lakók. A cikk mellé „tűzött”, Vitézy Dávidnak címzett levél az előző ciklusban is többször „elment” a főváros és a BKV vezetése felé, a Csepel újság cikkei alapján állíthatjuk, hogy többször helyszínen is tárgyaltak a csepeli vezetők a BKV vezetőivel. A helyzet azonban nem változott, a 148-as járat most is olyan, amilyen. A főváros és a BKV sem teljesít jobban, tehát a jelenlegi vezetés sem képes a probléma megoldására. Ha mégis, természetesen azonnal hírt adunk róla.
4) A cikk címe: Körzeti megbízotti irodák nyílnak
Örülünk a hírnek, csak annak nem hogy az írásból kimaradt: a csepeli szocialisták már többször szorgalmazták a körzeti megbízotti irodák megnyitását, amit a fideszes többség simán leszavazott. Vajon miért változtatták meg véleményüket? Csak nem a választások miatt?
5) A cikk címe: Gyed extra januártól
Ami a cikkből kimaradt: a kismamák védettségét, a gyed és a gyes melletti munkavégzés lehetőségét a Fidesz szüntette meg, 2011-ben, amikor hatályba léptette az általa elfogadott munka törvénykönyvet.
6) A cikk címe: Nyilatkozat a hajléktalanok támogatásáról
A december 18-i képviselő-testületi ülésen 33 napirend volt, ebből a cikk 8-ra tér ki röviden. Nem „szól” az írás olyan fontos témákról, mint például az önkormányzati vagyonról szóló rendelet módosítása, az okmányiroda átköltöztetésével kapcsolatos korábbi döntések módosítása, a Csepeli Városgazda Zrt. további anyagi támogatása, az önkormányzat környezetvédelmi programja, nem csepeli szervezetek anyagi támogatása, a hivatal „Hivatásetikai Kódex”-ének jóváhagyása.
Kimaradt témák, események:
> A Magyar Narancs június 13-i számában több oldalas, tényfeltáró írás jelent meg„A Csepel-Szentlőrinc tengely” címmel, amelyben a Csepeli Városgazda Zrt. vezérigazgatójának
vélhetően szabálytalan ügyleteiről is részletesen olvashatunk. Az önkormányzat vezetése, a Csepeli Hírmondó azóta sem reagál az MSZP csepeli Szervezetének ezzel kapcsolatos nyílt levelére sem, amelyben az MSZP-sek követelik a gazdasági társaság összes vezetőjének menesztését, amelyet a legutóbbi testületi ülések egyikén a fideszes többség leszavazott.
> Július 29-én, a csepelujsag.blog.hu, a lakosság tájékoztatása érdekében javasolta, hogy az önkormányzat vezetése tegye közzé a Csepelen működő Nemzeti Dohányboltok címlistáját, továbbá, hogy a trafikpályázaton nyertesek hány önkormányzati helyiséget „kaptak”, milyen feltételekkel. Javaslatunkra, azóta sem érkezett válasz.
> Október 18-án blogunkon kérdést tettünk fel: „Mennyit fizetett Csepelen a Fidesz a Királyerdei Művelődési Háznak, a Fidesz-hakniért?” címmel. A kérdésre, azóta sem érkezett válasz.
December:
19. Taggyűlést és évzáró baráti találkozót tartottak a csepeli szocialisták a Csepeli Munkásotthonban. A nyilvános taggyűlésen a szocialisták Szenteczky János választották meg polgármesterjelöltnek.
20. Közel háromórás gálaműsorral mutatkoztak be, illetve búcsúztatták az évet a Csepeli Munkásotthon néptáncegyüttesei.
Hat kérdést tett közzé Szenteczky János, az MSZP elnöke, az önkormányzati frakció vezetője a közbiztonsággal kapcsolatosan.
21. A Blikk értesülése szerint Orbán Viktor titkos levélben tiltotta meg a polgármesterek és az állami, önkormányzati gazdasági társaságok vezetői részére a prémiumok kifizetését.
23. Csőtörés volt Csepel központjában.
Graffitis rongálta meg a csepeli 1956-os lengyel-magyar kiállítás egyik tablóját. A vandál fiatalembert tetten érték a kerületi közterület-felügyelők.
25. Karácsony napján 150 adag meleg étellel várták a rászorulókat a Vöröskereszt csepeli átmeneti otthonában.
28. Évbúcsúztató fergeteges operett gála volt a Csepeli Munkásotthonban.
29. Németh Szilárddal is foglalkozott a Heti Hetes.
Január:
6. Csőtörés volt a csepeli Simon Bolivar sétányon ahol eltört egy 300 milliméteres főnyomócső.
9. 69 éve szabadult fel Csepel a náci német megszállás és a magyar nyilas uralom alól.
Ellenzéki tiltakozás volt a Wass Albert-est előtt a Nagy Imre Általános Művelődési Központnál. A tiltakozáson az MSZP, az Együtt2014-PM és a Dk aktivistái vettek részt.
Kosik György, a CSERTSZAK Kft. ügyvezető igazgatója, közzétette a kettős gyilkosság két áldozatára emlékező rendezvényen mondott beszédét: Barátaim tragédiáját ne használják politikai célokra címmel.
Egyhetes leállás után ismét megnyílt a Csepeli Strand sátortetős uszodája.
15. Koszorúzás volt Teller Ede szobránál. Az önkormányzat vezetőin kívül csak az MSZP helyezett el koszorút a szobornál.