Bár már a november 29-i tanácskozást készítik elő Borbély Lénárd csepeli polgármester és társai, ennek ellenére az október 27-én megtartott képviselő-testületi ülés 25 napirendjéből, mindössze 9-ről méltóztatott tájékoztatást adni a közpénzből eltartott csepeli önkormányzat közpénzből kiadott, fideszes szócsőként elkönyvelt lapja, a Csepeli Hírmondó. A kerület vezetői nem tartották fontosnak, hogy lapjuk tájékoztassa a lakosságot például az idei költségvetés újabb módosításáról. Ami azért is érdekes, mert az eredeti tervekhez képest, folyamatosan nőnek a működési kiadások, most éppen 126, 5 % - nál tartanak. Ugyanakkor egyre nagyobb összegek
kerülnek tartalékba, ami azt mutatja, hogy az önkormányzat vezetése valószínűleg a választások előtti időszakra „tartalékolja” a jelentős beruházásokat. Nincs pénz az egészségügyi és szociális terhek és feszültségek csökkentésére, de arra van, hogy 24 millió forintot költsenek a „Pesti Srác” – ot ábrázoló köztéri szobor felállítására, annak ellenére, hogy 1956-ban Csepelen nem volt jellemző a „pesti srácok” részvétele a szabadságharcban. Arról nem is beszélve, hogy a polgármester a költségvetésben nem számolt el az október 2-i népszavazáson a referendum érvényessége érdekében felhasznált közpénzzel sem.
A cikk szerzője elhallgatja, azt is, hogy a Főváros Kormányhivatala kezdeményezésére módosították a testület Szervezeti Működési Szabályzatát; növelték a Polgármesteri Hivatal létszámát; döntöttek a Gazdasági Szolgáltató Igazgatóság átköltöztetéséről, annak érdekében, hogy a növekvő létszámú Klebesberg Intézményfenntartó Központ XXI. Tankerülete bekötözhessen a GSZI helyiségeibe. A Nagy Imre Általános Művelődési Központ Általános Iskolája és a többcélú tornacsarnok sem úszta meg az átszervezést – kezelésük, a kezelést ellátó személyzettel (9 fő) együtt a Csepeli Városgazda Zrt. hatáskörébe került.
Fontos, a csepeli nőket, asszonyokat negatívan érintő döntés volt, hogy kikerült az intézmény Alapító Okiratában szereplő csepeli telephelyről, a „kormányzati funkciószámmal” együtt a mammográfia működtetése, a Jahn Ferenc Kórházba. Állítólag „átmeneti időszakról van szó”, amit megkérdőjelez a mammográfiai szolgáltatás Alapító Okiratból való kikerülése. Egészen penetráns a főigazgató főorvos magyarázkodása a CSH-ban, miszerint korábban „javíthatatlan, korszerűtlen gépeket szereztek be.”, s ami még érdekesebbé teszi mentegetőzését, hogy a polgármester meg elintézi, hogy Jahn Ferenc Kórház használt berendezését valamikor – jelképes összegért – Csepelre kerüljön. Addig meg járjanak a csepeli nők és asszonyok át Pesterzsébetre, a Jahn Ferenc Kórházba.
Heppiend nincs? Nincs! A csepel.hu szócsőben megjelent pénteki közléshez ugyanis még azt sem mellékelték aznap, , hogy miről fog tárgyalni a csepeliek által megválasztott jeles grémium. Csepel fura urai talán ma már kegyeskednek néhány szót ejteni erről. Pesterzsébetre mégsem mehetünk azért, hogy megtudjuk, mi történik Csepelen?!