Az újabb focipálya már kész, a birkózó monstrum - kicsit távolabb - üzemel, de mikor lesz árnyékos játszóhely a csepeli gyerekeknek az épülő napközis táborban a kivágott fák helyén? Az igazság helyére ültetett hazugságok viszont már szárba szökkentek és nagy az árnyékuk...
Nyár elején nyit a napközis tábor – tudatta hivatalos fórumain a csepeli önkormányzat fideszes vezérkara. Örülünk a hírnek, reméljük a csepeli gyerekek közül sokan veszik majd igénybe a tábor szolgáltatásait. Az írás tartalma viszont már kevés örömre adott okot. A kötelező sablonos, évente legalább egyszer elmondott bevezető (a „baloldali önkormányzat” 2003-as és 2007-es döntéseinek indoklás nélküli „ismertetése” és az azóta eltűnt Csepeliek a Zöld Kis-Dunapartért civil szervezet megemlítése), után van néhány mondat, ami reagálást igényel:
> „...akkor sem és most sem támogatja senki a Kis-Duna-part beépítését”. – írják a cikkben. Kérdezzük: hol volt a fenti civil szervezet és Borbély Lénárd polgármester, amikor Németh Szilárd alapítványa mégis megépíthette Hollandi útra a birkózóakadémiát?
> „A tábor újjáépítésére a város 460 millió forintot nyert el...”. Az alábbi linken olvasható dokumentum szerint 500 milliót(!) nyert Csepel: https://www.csepel.hu/hireink/fejlesztesek/item/9983-ujabb-ter-koz-projektek-fovarosi-tamogatassal-csepel-palyazott-es-500-millio-forintot-nyert
Akkor most melyik az igaz? Vagy 40 milliós tévedés az semmiség?
> „...a csepeli önkormányzat jelentős önerővel
...” egészítette ki a pályázaton elnyert összeget, „ ...így valósulhatott meg a közel egymilliárd forintos beruházás.” Még 2016-ban 275 milliós önrészt hagyott jóvá a képviselő-testület. Ezzel szemben a jóváhagyott összegű önerő majdnem kétszeresét használták fel és jóval túllépték a az eredeti beruházási tervösszeget is!? Végül is miért ne? Pénz, mint a pelyva, s egyébként sem volt mire költeni. Mit szólt hozzá a képviselő-testület? Vagy még nem is tudják? Jogos tehát blogunk április 13-i, témával foglalkozó írásának címe: „Ki kaszálhat nagyobbat a csepeli napközis tábor építésén?”
> a cikk szerint a beruházás nyár elején, a telek megvásárlása után öt évvel, átadásra kerül. Állítólag ez nem is hossz idő, sőt a „Polgármester úr szerint minden kerületre jellemző, hogy ilyen ütemben haladnak ezek az ügyek...”
Miközben a kerület lakossága 2011-hez képest több mint 1900 fővel csökkent, ami jelzi az általános iskolai korosztály csökkenését is. Nem lesz tehát könnyű a tábor teljes kihasználtságának elérése, az évenkénti működtetési, fenntartási költségek „kitermelése” sem. Különösen ennyi kormányzati elvonás után.
E.-S.