Önkormányzati eszközökkel és lehetőségekkel ténylegesen is segíteni kell az itt működő vállalkozások fejlődését. Például be kellene tartani a Csepeli Munkaadók és Gyáriparosok Egyesületével korábban kötött megállapodásokat, a kormányígéretekről nem is beszélve.
> A „Csepel Művek” a kilencvenes években gyakorlatilag megszűnt, ma egy, a jogszabályoknak nem egészen megfelelő ipari park van a régi kerítés mögött, több száz önálló, címmel is rendelkező céggel, jóval kevesebb tulajdonossal.
A volt „Csepel Művek” területén 1892-ben létrejött gyárváros ipartörténeti és várostörténeti jelentőségű emlékének megőrzése feladata a 2002-ben létrejött Csepeli Munkaadók és Gyáriparosok Egyesületének, erkölcsi kötelessége viszont kerületi önkormányzatnak, az egész kerületnek, amely a fejlődését nagyrészt a gyáróriásnak köszönheti.
> A gyártelep területe, a
tagadhatatlan pozitív változások ellenére, az eltelt 10 évben nem sokat változott, régi rossz állapotú utak, sok elhanyagolt gyárépület jellemzi ma is a ~ 200 hektáros ipartelepet. Mégis, ma is 7-8 ezer embernek ad munkát, sok milliárd forint iparűzési- és építményadóval járul hozzá a kerület éves költségvetéséhez.
Nem csak nyugdíjas találkozók megszervezésére van tehát szükség, hanem önkormányzati eszközökkel és lehetőségekkel ténylegesen is segíteni kell a terület, az ott működő vállalkozások fejlődését. Például be kellene tartani a Csepeli Munkaadók és Gyáriparosok Egyesületével korábban kötött megállapodásokat, a kormányígéretekről nem is beszélve.
E.-S.