Mivel lehetne a két oldal közötti távolságot áthidalni? Ez itt a kérdés! A válasz egyszerű: bizalommal, de az hiányzik
Borbély Lénárd kilenc éves polgármestersége alatt hány alkalommal ült le az ellenzéki pártokkal, egyeztetni Csepel helyzetéről, a legfontosabb feladatok közös megoldásairól, a kerület jövőjéről tárgyalni vagy arról beszélgetni, hogy melyek legyenek az adott évben a legfontosabb célok? Hányszor fogadta el az ellenzékiek véleményét, módosító javaslatait, kezdeményezéseit?
A testületi üléseken elhangzó ellenzéki javaslatokra konkrét válaszok helyett, visszafelé mutogatott, s nem egyszer megalázó válaszokat fogalmazott meg. Miért? Miért nem biztosította a lehetőséget a
Csepeli Hírmondóban az ellenzék véleményének rendszeres megjelenítésére, megismerésére?
Polgármester úr! Az együttműködéshez szándék, bizalom és a másik véleményének megismerésére, valódi kompromisszumokra való törekvés is kell. Elgondolkodott-e már mindezeken – a 2019-es választási „győzelme” vagy a tavaly novemberi testületi ülés után –, a polgármester? A cikkeit író belső munkatársak által összehozott írások azt mutatják, hogy nem.
Ráadásul a közösségi oldalokon, s nem a Csepeli Hírmondóban olvasható ellenzéki vélemények szerint a „széles körű egyeztetések” nem valóságos, hanem álegyeztetések voltak és a kész költségvetésről szóló tájékoztatókká alakultak át. A polgármester arról is beszélt, hogy
„Elkötelezettek vagyunk a szociálisan rászoruló, nehéz helyzetben lévő csepeliek támogatásának további biztosításában.”
Szavakban, amelyeknek „lenyomata” hiányzik(!) a költségvetésből. A költségvetési javaslat 2/c melléklete az ellátottak eseti és rendszeres pénzbeli szociális juttatásai 2023. évi előirányzatainak éves összegeire tesz javaslatot. Erre a költségvetési helyre 27,4 százalékkal kevesebbet terveztek, mint 2019-ben, ami már akkor is csak egyharmada volt a 2010-ben e célokra tervezett összegnek! A polgármester tehát saját szavait cáfolta/cáfolja meg!
e.-s.