A fotó a két úr közötti feszültség további, valószínűleg hosszú távon való fennmaradását is jelzi
Németh Szilárd és Borbély Lénárd a saját közösségi oldalán minden kommunikációs lehetőséget megragadott az árvízi védekezéssel kapcsolatban. A különbség, hogy Németh a megosztott képeken többször is megjelentette a polgármesterrel történt kézfogását, míg Borbély és kommunikációs csapata, az ugyanazon a helyeken, közel azonos résztvevők körében készült fotók között egyetlen ilyen képet sem közölt.
A kézfogást tanúsító képek másik érdekessége a polgármester meglepődést mutató komor ábrázata, zsebre dugott keze, amely a két úr közötti feszültségek további, valószínűleg hosszú távon való fennmaradását is jelzi.
Mindez azonban nem a legfontosabb az árvíz csepeli tapasztatainak bemutatásában. Nagyobb gondnak tartjuk, hogy
a látványpolitizálásban, a gumicsizmák vonulásában a két politikusról szól minden, holott a helyi védekezés szakmai irányítása, összefogása a csepeli kormányhivatal vezetőjének a kezében van, aki egyben a helyi védelmi bizottság elnöke is. A védelmi bizottságban jelen vannak a katasztrófavédelem szervezetei, a tűzoltóság, a polgári védelem helyi vezetői, munkatársai, de képviselteti magát a rendőrség, a polgárőrség, vagy a Csepeli Városgazda Zrt. stb., akiknek az előkészítő munkájáról, háttérben folyó, esetenkénti egésznapos tevékenységéről, helytállásáról méltatlanul kevés szó esett a politikusok beszámolóiban.
Csepelen csak bonyolítja helyzetet Borbély Lénárd és Németh Szilárd ezen a területen is érzékelhető politikai küzdelme. Németh például a hiradó.hu-nak, Borbély a Magyar Nemzetnek nyilatkozott az országos médiában a hozzájuk húzó, álaluk támogatott, esetenként működtetett sportegyesületek védekezésben való részvételéről. A hírverseny tehát egyre fokozódik.
h.-r.