A Fidesz első intézkedései egyikeként bevezette Európa legmagasabb, 27 százalékos Áfáját. Az árak megállíthatatlanul nőnek, a szegénység egyre terjed. Több mint négy millióan élnek a létminimum alatt hazánkban. A KSH 2013. februári adatai szerint a mélyszegénységben élők száma elérte a másfél milliót. Ez a Fidesz-kormány hozzá nem értő döntéseinek következménye - írta Dobák István összefoglaló értékelésében.
Megélhetési válság van Magyarországon. A megélhetés biztosítása érdekében az MSZP kezdeményezi az alapvető élelmiszer árak áfájának 22 százalékkal való csökkentését. Így elkerülhető a négymillió magyar ember szociális katasztrófája. Az MSZP követeli, hogy a 22 százalékkal csökkentett ÁFA csak 5 százalékkal terhelje az alábbi alapvető élelmiszereket: tej, fehér és félbarna kenyér, zsömle, kifli, sertés-, csirke- és pulykahús, édesvízi halak, hazánkban is termő zöldség- és gyümölcsfélék.
A csepeliek rendkívül jól fogadták ezt az MSZP-s javaslatunkat, az elmúlt több mint fél év kitelepülési tapasztalatait és a mintegy háromezer támogató aláírást figyelembe véve egyértelműen pozitív értékelést, támogatást kaptunk. Másfél órás kitelepüléseink péntekenként délután változó helyszínen, a sétáló utcában és más forgalmas helyeken, illetve szombaton reggel a csepeli piacon. Az eddigi aláírók átlagos számát tekintve megduplázódott a támogatók, az aláírók száma. A gyűjtést előreláthatóan június 15-ig folytatjuk. Lehetőséget szeretnénk minden csepelinek biztosítani, hogy támogatni tudják aláírásukkal elgondolásunkat.
Az emberek nagyon szívesen beszélnek problémáikról, a legtöbb gondot a munkahelyek hiánya a munkanélküliség kérdése jelenti. Gond a mindennapi megélhetés, a gyermek iskolai taníttatásának költségei, a szociális lakáshoz jutás nehézségei, a gyógyszerárak növekedése. Sokan beszélnek a rokkant nyugdíj jogtalan megvonásáról, az egészségügyi szolgálat munkájának gondjairól, például arról, hogy a röntgen és radiológiai vizsgáltra heteket, hónapokat kell várni. De szó került nem egy esetben a hit és erkölcstan tanításának kérdéséről, bölcsődei, iskolai férőhelyekről, a Munkásotthon támogatásának ellehetetlenítéséről, megszűntetésének szándékáról is.
Általában péntekenként öt-hat fővel települünk ki, de szombatonként nem ritka, hogy 10 fővel veszünk részt. Természetesen beszélgetések nemegyszer 5-10 percesek. Most legtöbbször az ellenzéki erők összefogásra hívják fel a figyelmünket. Ilyenkor 10-15 ember nem félmondatos biztatást mond, hanem hosszabb beszélgetést is kezdeményez, nemegyszer felajánlják segítségüket, de már néhányan jelezték belépési szándékukat is a csepeli MSZP szervezetbe. De néha azt is megkaptuk, hogy „mindent elloptunk Csepelen”és előfordult „ elmúlt nyolc évezés” is.
Az összesített véleményeket, tapasztalatokat a területi szövetség, azaz a Budapesti MSZP elnökséghez továbbítjuk. A pártelnöki találkozókon, a választási felelősi és választási koordinátorok értekezletén rendszeres tájékoztatást adunk és kapunk a fővárosi helyzetről az emberek véleményéről, kritikai észrevételéről.
Csepelen hónapok óta rendszeressé tettük az ellenzéki pártok találkozóját. Kéthetente váltott helyszíneken találkoznak a Csepel-soroksári Demokratikus Koalíció, a Szolidaritás, és a csepeli MSZP képviselői.
Közös programok kidolgozása, kitelepülések koordinálása, közös megemlékezések szervezése volt a téma. Sikeres volt a közös március 15.-i megemlékezés, de igen eredményes volt az „SZTK megmentéséért” és megtartásáért vívott kitelepülés sorozat, szórólap-osztás csepelieknek, hogy megtudják: a Németh Szilárd által vezetett önkormányzat negyedére csökkentette az egészségügyi szolgálat támogatását.
Dobák István
Csepel-Soroksár képviselői választókörzet MSZP-s felelőse
Forrás: hirkomp.hu