Néha egy filmnek az sem tesz jót, ha a karmelitakolostor fotózásra kitalált teraszán örökítik meg a főszereplőjét, aki frissiben gratulál politikai sikerekhez.
Miért nem nézünk meg egy filmet, amire 560 milliót szavazott meg a Nemzeti Filmintézet? A tény: a debütáló héten a Katinkára 6228 néző vett jegyet (30 millió körül jár máig a bevétel). Miért szavazott meg mégis egy dokumentumfilmre ennyi pénzt a hivatal? Mert a hatalom koncepcióját közvetíti. Van benne munka meg akarat, sikerek és diadal.
Talán szakmai problémák vannak vele? Aligha. Bár egy dokufilmből, ha sportolóról szól, a sikerek részesét, az edzőt kihagyni nem profizmusra vall. Mert ez lenne benne igazán izgalmas és
tanulságos. Csak oda kellett volna tenni elé a kamerát, se drón, se bonyolult vágástechnika, csak kamerába mondott szavak. Milyen ember, hogy gondolkodik a világról. Csalódtunk már másban is. Elviseltük volna.
De néha egy filmnek az sem tesz jót, ha a karmelitakolostor fotózásra kitalált teraszán örökítik meg a főszereplőjét, aki frissiben gratulál politikai sikerekhez.
Tessék Katinkát meghagyni nekünk, ő a miénk is, hadd szerethessük mindannyian, függetlenül attól, hogyan vélekedünk egyébként a világról.