CSEPELIEK ÚJSÁGA

Hírek, tudósítások, tények, vélemények

Pásztor Erzsi: Nyugodt nyugdíjas évek? Attól nagyon messze vagyunk!

2024. május 25. 00:03 - csú

pasztor_erzsi.pngPásztor Erzsi: „Nem a visegrádi várban lakom, hanem egy panelban. Ha szükségem van orvosra – szerencsére nincs – akkor nem találok. Elmehetek a magánorvoshoz egyszer, kétszer, de harmadjára már nem biztos, hogy tudok. Utálok panaszkodni, de ez a színtiszta igazság. […] Sokat hallom a fiataloktól, hogy nekik már nyugdíjuk se lesz. Van benne valami. De, mondjuk, az én nyugdíjammal úgyse mennének semmire."

Az életben csak egy dolog biztos: a halál – tartja a mondás, addig pedig mindannyian egyre csak öregszünk. Ahány ember, annyiféleképpen állunk az időhöz és annak múlásához: vannak, akik szerint a kor csak egy szám, másoknak görcsbe rándul a gyomruk, ha a közelgő kerek szülinapjukra gondolnak.

Hogyan lehet (és kell-e) méltósággal megöregedni? Van-e titka a hosszú és jó életnek? Lesz-e a mostani fiataloknak nyugdíjuk, és mire elég a mai magyar nyugdíj? Kinek a feladata gondoskodni az idősekről, és

tiszteljük-e még az időseket a koruk miatt? Ezekről az érdekes kérdésekről is beszélt  Pásztor Erzsi, a ma is közkedvelt színésznő, a Szomszédok című nagy sikerűsorozat egyik kedvence.

Pásztor Erzsi azt mondja, előfordult már, hogy egy műsorban szerepelt huszonévesekkel, és a felét sem értette annak, amit mondtak – ő azonban ettől még nem érzi magát öregnek, inkább úgy tekint a fiatalokra, hogy ők már egy másik világban élnek, mint a színész. A színpadról pedig pláne nem öregedett ki, hiszen a mai napig dolgozik: „Nekem a deszka jelenti az életet. Addig élek, amíg színpadon tudok játszani. Utána nem is akarok” – mondja Pásztor Erzsi.

A beszélgetés egy pontján szóba kerül az időskor anyagi vonzata is. A hosszú és egészséges élet ugyanis többek között pénzkérdés: ha nem tudunk olyan körülményeket teremteni magunknak, amiben jól élhetünk, az kihat az életminőségünkre és az életünk hosszára is.

A 87 éves Pásztor Erzsi, aki a legidősebb színpadon lévő színészként hivatkozik magára, azt mondja, ha nem dolgozna, nem tudná kifizetni a rezsijét. „Nem a visegrádi várban lakom, hanem egy panelban. Ha szükségem van orvosra – szerencsére nincs – akkor nem találok. Elmehetek a magánorvoshoz egyszer, kétszer, de harmadjára már nem biztos, hogy tudok. Utálok panaszkodni, de ez a színtiszta igazság. […] Sokat hallom a fiataloktól, hogy nekik már nyugdíjuk se lesz. Van benne valami. De, mondjuk, az én nyugdíjammal úgyse mennének semmire.

65 éve vagyok a pályán, és most lett 190 ezer forint. Na, most ebből élj meg.

[…] Ha a díjaim után nem kapnék pénzt és nem dolgoznék, nem tudnám fenntartani magam.”

És ha már a művésznő megemlítette az orvosi ellátás kérdését, dr. Márky Ádám egy nagyon fontos gondolattal csatlakozott a témához: „A XXI. századi társadalom egyik legfontosabb Achilles-ina az egészségügy. De nem itthon, bármelyik nyugati országban. Egészen egyszerűen ezek az egészségügyi rendszerek nem arra lettek kitalálva, hogy ilyen sokáig éljünk, pláne betegen. Az egészségben eltöltött évek számának tekintetében Magyarország igen rosszul áll” – mondja a szakember.

Forrás: Dián Dóri (wmn.hu)

További részletek: ITT OLVASHATÓK

A beszélgetés itt tekinthető meg: https://www.youtube.com/watch?v=qlROFR2k4hg 

 

 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://csepeliek.blog.hu/api/trackback/id/tr4418411283

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása