A Csepel újság fájdalommal tudatja, hogy február 18-án, pénteken életének 65. évében elhunyt Feith Bence, tanár, politikus, népművelő, fafaragó népművész. Temetéséről később intézkednek.
Feith Bence sok évtizedes munkássága alatt volt általános iskolai tanár, a csepeli Általános Művelődési Központ első igazgatója, 1997-1998 között Csepel alpolgármestere, majd ismét az ÁMK vezetője, az újbudai Bocskai István Általános Iskola igazgatója. Egyik alapítója és társelnöke volt a baloldali szellemiségű Csepeli Polgári Körnek, amely elősegítette a művészek, valamint a bal- és jobboldali politikusok csepeli bemutatkozását. Elnöke volt az Általános Művelődési Központok Egyesületének, kuratóriumi tagja a Budapesti Közoktatás-fejlesztési Alapítványnak. Nyugdíjas éveiben is aktívan részt vett a közéletben mint a Nagy Imre Emlékház igazgatója, és sok csepeli rendezvényen, kiállításon is megjelent.
Feith Bence halálával nagy veszteség érte a magyar szellemi életet, az oktatás, a közösségteremtés és a népművelés ügyét. Feith Bence élete ezer szállal kötődött Csepelhez. A Csepeli Általános Művelődési Központ első igazgatója volt évtizedeken át és állandó részt vevője Csepel kulturális életének. A 90-es években ő szervezete meg és működtette sok éven át a baloldali szellemiségű Csepeli Polgári Kört, ahol – párthovatartozástól függetlenül - meghívására megfordult a magyar szellemi élet színe-java. Az 1997. és 1998. közötti időszakban Csepel szocialista alpolgármesterévé választották, s így ő koordinálta a kerület oktatási, művelődési intézményeinek munkáját. Ezt követően visszatért az ÁMK élére, ahol az ő kezdeményezésére vette fel az intézmény Nagy Imre mártír miniszterelnök nevét. Csepeli munkáját a XI. kerületben, Újbudán, az oktatás területén folytatta. Tagja, majd az egyik vezetője lett a Nagy Imre Társaságnak, rendszeres előadója az Emlékház rendezvényeinek. Szakértelmét a fővárosban és azon kívül is felhasználták az ÁMK-k létrehozásához, munkájuk fejlesztéséhez, különféle pályázatok elbírálásához. Feith Bence mind végig népművelő, közösségteremtő személyiség maradt.
Csepel oktatási és művelődési intézményeinek homlokára, a polgármesteri hivatalra és az ÁMK-ra méltán tűzik ki a gyászlobogót. Sokoldalú, kiváló politikustól, népművelőtől, az EMBERTŐL, Feith Bencétől búcsúzunk.