A Magyar Ifjúság című hetilap öt évtizedes, megsárgult fotója ma már történelmi dokumentum. Így kezdődött 50 éve. Csepeli gyári KISZ-fiúk és KISZ-lányok harca a bozóttal és a nádrengeteggel a Csepel Művek fiataljainak táboráért Ráckevétől, Dömsödtől nem messze, Somlyószigeten, a Kis-Duna mentén 1972-ben.
Így tudósított a Magyar Ifjúság:
"A Dömsöd melletti Somlyószigeten, a Kis-Duna partján épül a Csepel Vas- és Fémművek KISZ-eseinek nyári tanyája.
Január elején hozzáláttak a 6,5 millió forint értékű tábor előkészítéséhez.
Akkor még csak mocsár, nádrengeteg és áttörhetetlennek tűnő bozót fogadta őket, február elejére azonban megtisztították a terepet. Néhány nap múlva jöhetnek a villanyvezeték építői.
Úgy tervezik, hogy
június 30-án tartják a tábornyitót.
Addig még tíz összkomfortos faházat, egy központi, emeletes épületet, az úgynevezett vadászházat és a kempinghez tartozó sportpályákat is el kell készíteniük.
Egyszerre 150-en tölthetik majd itt a hétvégét, nyári szabadságukat. Sőt itt lesz ezután a Csepel Művek KISZ-vezetőképző tábora is. Sok még a tennivaló, ezért most minden hét végén társadalmi munkások serege szállja meg a terepet."
Forrás: Magyar Ifjúság 1972
Utóirat: A Csepel Művek hajdani KISZ-tábora, megannyi fiatal társadalmi munkájának, később kellemes nyári pihenésének színhelye, a rendszerváltás után magánkézre került, felparcellázták. Legutóbbi információnk szerint egy hajdani tábori lakot (1972-es elnevezés szerint „összkomfortos faházat”)néhány hete még 25-30 millió forint között meg lehetett venni…